کد خبر: 448240 A

معاون امور هنری در حاشیه دهمین دوسالانه نگارگری:

علی مرادخانی با بیان اینکه مهمترین مشکل حال حاضر معاونت هنری را به جز بحث بودجه مشکل نیروی انسانی است درباره بازسازی تئاتر شهر گفت: در حال حاضر مقداری از تخصیص‌ها آمده اما پول آن تامین نشده که امیدواریم به زودی این موضوع حل شود. ما جلساتی با دست اندرکاران درباره این موضوع داشته‌ایم که فکر می‌کنم اگر صبر کنید اتفاقات خوبی رخ می‌دهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی مرادخانی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه اختتامیه دهمین دوسالانه نگارگری که شامگاه گذشته ۲۵ دی ماه در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار شد؛ با اشاره به خبر ناگوار سکته مغزی دولتمند خالف و اعلام کنسلی برنامه وی در جشنواره موسیقی فجر درباره سخن برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درباره تجلیل از محمدرضا شجریان در اختتامیه جشنواره موسیقی فجر و نظر معاونت در این باره اظهار کرد: ما در اختتامیه از خیلی از بزرگان و اساتید تجلیل می کنیم و شما شاهد آن خواهید بود.

او درباره حضور وزیر ارشاد در جشنواره موسیقی فجر گفت: امسال وزیر حتما در یکی از برنامه‌های جشنواره موسیقی حضور خواهند داشت. ابتدا می‌خواستیم افتتاحیه ما با ارکستر ملی باشد که متاسفانه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی فوت کردند و با فوت این مرد بزرگ کمی برنامه‌ها به تاخیر افتاد و این امکان مهیا نشد.

معاون امور هنری همچنین درباره پیگیری نامه ۷۰۰ نفر از منتقدان درباره جشنواره موسیقی فجر نیز گفت: آقای طالبی مدیرکل دفتر موسیقی پیگیر این موضوع هستند و جلساتی را با این دوستان گذاشتند و جلسات دیگری هم داریم. اگر بحث‌ها کارشناسی باشد بسیار هم از آن استقبال می‌کنیم اما یک زمان بحث‌ها اجتماعی و سیاسی است. دوستان تاکنون در ابعاد مختلف نظراتی مطرح کردند که پس از بررسی و جمع‌بندی پاسخ خود را به این دوستان خواهیم داد.

مرادخانی با بیان اینکه وزیر قصد داشت تا در اختتامیه نگارگری حضور یابد اما جلسه‌ای در نهاد ریاست جمهوری برایش پیش آمد، گفت: مهمترین مشکل حال حاضر معاونت هنری را به جز بحث بودجه مشکل نیروی انسانی است. متاسفانه وضعیت نیروی انسانی به دلیل فرسایش نیروها در طول سال‌های گذشته عدم جایگزنی آن و همچنین سیاست دولت در کوچک کردن دولت در حوزه کارشناسی مشکلاتی پیش آورده که امیدواریم در آینده این مشکلات هم مرتفع شود.

او با بیان اینکه امسال در حوزه بودجه با حمایت آقای نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه اتفاقات خوبی در حوزه هنر رخ داد، خاطر نشان کرد: با کمک سخنگوی دولت برای سال ۹۶ هم اتفاقات خوبی رخ خواهد داد و امکاناتی که می خواستیم در اختیار گذاشتند. اگر بتوانیم نیروی انسانی را هم گسترش دهیم سال ۹۶ سال خوبی خواهد بود.

او همچنین درباره توقف بازسازی تئاتر شهر و آخرین وضعیت آن گفت: تئاتر شهر از نظر محتوایی کارش را به خوبی پیش می‌برد اما به دلیل مشکلات بودجه مدتی است حوزه عمرانی مسکوت مانده است.

معاون امور هنری ادامه داد: در حال حاضر مقداری از تخصیص‌ها آمده اما پول آن تامین نشده است که امیدواریم به زودی این موضوع حل شود. ما جلساتی با دست اندرکاران درباره این موضوع داشته‌ایم که فکر می‌کنم اگر صبر کنید اتفاقات خوبی رخ می‌دهد.

او در پایان با بیان اینکه معاونت هنری روی مجموعه‌های آزادی، تالار وحدت و رودکی، نیاوران و تئاتر شهر حساسیت دارد، گفت: در مجموعه آزادی با همکاری شهرداری کارهایی را پیش می‌بریم و امیدواریم چراغ‌های برج آزادی به زودی روشن شود. به هر حال اینها منوط به آماده سازی یک سری شرایط است و پیگیر هستیم تا پایان کار دولت یازدهم این موارد را به سرانجام برسانیم.

معاون امور هنری ارشاد دهمین دوسالانه نگارگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر