کد خبر: 448327 A

سومین شب از سی و دومین جشنواره موسیقی فجر در تالار رودکی؛

موسیقی کلاسیک ایرانی و لاتین در سومین شب از جشنواره موسیقی در تالار رودکی اجرا شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در سومین شب از سی و دومین جشنواره موسیقی فجر دو اجرا در تالار رودکی برگزار شد. براساس جدول اعلام شده از ساعت 18:30 ارکستر بادی کارا به سرپرستی مهسا خطیب‌زاده و رهبری بردیا کیارس روی صحنه رفت.

 ارکستر بادی کارا اسفند ماه 1394 فعالیت خود را آغاز کرد. این ارکستر به صورت کاملا خصوصی و توسط نوازنده‌های ارکستر تشکیل شده است. نصیر حیدریان در مدت زمانی که در ایران حضور داشت؛ این ارکستر را رهبری می‌کرد. پس از آن نیز بردیا کیارس رهبری این ارکستر را برعهده گرفت.

 اولین اجرا و رونمایی از این ارکستر در مهرماه سال 95 در جشن خانه موسیقی به رهبری بردیا کیارس بود.

 در اجرای امشب حسن فراهانی نوازنده مطرح ترومپت ارکستر بادی کارا را همراهی می‌کرد.

این ارکستر متشکل از سازهای بادی چوبی و بادی برنجی به اضافه دارمز و بیس بود. رپرتوارهای آن شامل آثار موسیقی جَز و لاتین بود که برای این ارکستر نوشته شده همچنین قطعاتی از پیچلی و  اِنیو موریکونه اجرا شد.

نادر مشایخی مهمان ارکستر بادی کارا بود.

photo_2017-01-16_07-14-03

در ادامه نیز و در ساعت 21:30 کنسرت ترانه‌های ماندگار به سرپرستی و تنظیم آرمین قیطاسی روی صحنه رفت. مهدی محمدی و یاشار احمدی خواننده تنور این کنسرت بودند.

 این برنامه در دو بخش اجرا شد و در بخش اول قطعات «دل دیوانه/ فولکولوریک سروده رهی معیری و اجرای یاشار احمدی»، «قرنفیل/ واصف آدی گوزلوف/ خورشید بانو ناتوان اجرای مهدی محمدی ـ یاشار احمدی» همچنین «جان مریم/ کامبیز مژدهی، فولکلور اجرای مهدی محمدی»، «تزگل/ توقیف قولیف/ زینال جبارزاده اجرای مهدی محمدی و یاشار احمدی»، «بی‌سرانجام/ بابک افشار/ تورج نگهبان اجرای یاشار احمدی»، «آیریلیق/ علی سلیمی/ رجب ابراهیمی با اجرای مهدی محمدی» و «من سنیم سن منیم/ توفیق قولیف/ زینال جبارزاده با اجرای یاشار احمدی».

در بخش دوم نیز «سوئگی والسی»، «عاشقم من»،‌ «سئوگیلیم»، «انتظار شیرین»، «سنده قالماز»، « ستاره» و «رقص» شکوفه اجرا شد.

جشنواره موسیقی فجر تالار رودکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر