کد خبر: 449284 A

رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران در متنی چند سطری به تنش‌های اخیر بر سر انتخاب معاون فرهنگی نمایشگاه کتاب واکنش نشان داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در پی تنش میان برخی اعضای اتحادیه ناشران و کتابفروشان در مورد انتخاب معاونت اجرایی سی‌امین نمایشگاه کتاب تهران که برای اولین بار در سال ۹۶ به اهالی صنف نشر واگذار شده است، محمود آموزگار (رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران) صبح امروز (چهارشنبه ۲۹ دی‌ماه) از خبرنگاران دعوت کرد تا در نشستی پاسخگویی سوالاتی در این باره باشد.

در این نشست که با تاخیری بیش از یک ساعته برگزار شد و حتی برخی خبرنگاران به دلیل همین تاخیر محل نشست را ترک کردند، نهایتا تنها متنی چند سطری که رئیس اتحادیه در آن از رسانه‌ها و همکاران خود خواسته بود برای آرام کردن این فضا تلاش کنند در اختیار خبرنگاران گذاشته شد.

متن کامل این متن نیز بدین شرح است:

«رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران در مورد وقایع اخیر اتحادیه و نمایشگاه کتاب تهران اعلام کرد اصولاً وجود اختلافات در هر تشکیلاتی موضوعی طبیعی است و نکته مهم نحوه و چگونگی یافتن راه حل اختلافات است.

با توجه به اینکه معتقدم تعیین روش مناسب حل اختلاف حائز اهمیت فراوانی است و اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران به عنوان بزرگترین و قدیمی‌ترین نهاد صنفی کشور ظرفیت حل و فصل مسائل و مشکلات خود را دارد لذا در جلسه هیات مدیره روز گذشته سه‌شنبه ۹۵/۱۰/۲۸ که کلیه اعضای هیات مدیره درآن حضور داشتند طرح تشکیل شورای پیشکستوتان  و ارجاع اختلافات بهشورای مزبور به اتفاق آرا به تصویب رسید و بنا بر مصوبه مزبور حضور اتحادیه در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در اولویت اول رسیدگی قرار دارد.

به منظور تقویت وفاق و همبستگی و حل و فصل اختلافات از کلیه همکاران تقاضا می‌کنم از گتفگو بپرهیزند و از عزیزان رسانه نیز درخواست می‌کنم که تا حصول نتیجه اتحادیه را حمایت نمایند.»

البته این متن هیچ توضیحی درباره سرانجام این بحث‌ها نمی‌دهد و باید منتظر ماند و دید نمایشگاه سی‌ام سرانجام چگونه روند اجرایی را طی خواهد کرد.

اتحادیه ناشران و کتابفروشان سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر