کد خبر: 449301 A

کامران حیدری از اتمام مراحل پس از تولید جدیدترین مستند خودش به نام «علی آقا» خبر داد.

 به گزارش ایلنا، کامران حیدری کارگردان فیلم‌های مستندی چون «من نگهدار جمالی وسترن می‌سازم» و «دینگومارو» از اتمام مراحل پس از تولید جدیدترین مستند خودش به نام «علی آقا» خبر داد.

قصه فیلم در مورد یک کبوتر باز کارکشته و پا به‌سن‌گذاشته در شیراز است که نمی‌خواهد قبول کند دوران او و عشق قدیمی‌اش به سر رسیده است! «عشق‌بازی» که در یکی از قدیمی‌ترین محله‌های شیراز زندگی می‌کند و حالا در پیری و ناتوانی دیگر نمی‌تواند کبوتربازی کند و کبوترهایش در حال مردن و مریض شدن هستند.

حیدری با اشاره به شیوه تولید این مستند می‌گوید: «حدود پنج ماه با این کاراکتر زندگی کردم، حتی بعضی شب‌ها پیش او می‌ماندم. این باعث شده بود، بدانم چه نوع اتفاق‌هایی در زندگی‌اش رخ می‌دهد. بنابراین با تمام جرئیات زندگیاش طی دو سال اخیر آشنا شدم و براساس آن موضوعات مهم زندگی‌اش را مدنظر قرار دادم و فقط روی آن‌ها تکیه کردم.

به احتمال بسیار زیاد، مستند "علی آقا" آخرین فیلم مستندی خواهد بود که به این شیوه، تولید خواهم کرد! چون برای تصویربرداری با سوژه فیلم زندگی کردم تا بتوانم به مانند یک فیلم داستانی قصه و شخصیت را روایت کنم. این شیوه کار کردن بسیار سخت و طاقت فرسا است و ترجیح می‌دهم در آینده سراغ آن نروم!»  این کارگردان که پاییز امسال با فیلمِ دینگومارو، موفق به دریافت جایزه بهترین مستند بلند سال از جشن انجمن منتقدان نویسندگان سینمای ایران شد، جدیدترین ساخته خودش را زمانبرترین و دشوارترین مستند خودش می‌داند. مستند دینگومارو با تهیه‌کنندگی تلویزیون‌هایzdf و arte تولید شده بود، و علاوه بر اکران‌های یک روزه در 18 شهر آمریکا و کانادا، اکرانی 45 روزه را در مونیخ آلمان داشته است. مستندی که در کنار مستند داستانی «من نگهدار جمالی وسترن می‌سازم» سال گذشته در گروه سینماهای هنر و تجربه نیز اکران شد.

حیدری پروژه بعدی خود را که سال اینده کلید خواهد خورد یک فیلم بلند داستانی جاده‌ای معرفی می‌کند و می‌گوید: در حال حاضر مشغول انجام مقدمات پیش‌تولید، دیدن لوکیشن‌ها و نوشتن فیلمنامه هستم. این فیلم اولین تجربه من  در سینمای داستانی خواهد بود. فیلمی جاده‌ای و پر از موسیقی!

حجم ویدئو: 29.72M | زمان ویدئو: 00:02:03
مستند علی آقا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر