کد خبر: 449433 A

دو هزار فیلم ایرانی متعلق به فیلمسازان سینمای بعد از انقلاب توسط یکی از هموطنان مشهدی به آرشیو فیلم پژوهشکده موزه سینمای ایران اهدا شد.

به گزارش ایلنا، ابوالفضل حسینی از فعالان و دوست داران سینما به تازگی دوهزار فیلم سینمایی که متعلق به فیلمسازان سینمای بعد از انقلاب است را به پژوهشکده موزه سینما اهدا کرده است.

حسینی درباره دلایل اهدای این آثار به آرشیو فیلم پژوهشکده موزه سینمای ایران گفت: جمع‌آوری آرشیو غنی از فیلم‌های سینمای ایران از دغدغه‌ها و البته لذت‌هایی است که همواره داشته‌ام و این فیلم‌های جمع‌آوری شده حاصل یک عمر علاقه و دلبستگی من به سینمای ایران است.

این هموطن مشهدی ادامه داد: بعد از جمع‌آوری مجموعه‌ای از فیلم‌های سینمای ایران، تصمیم گرفتم آنچه در اختیار دارم را برای استفاده سایر علاقمندان به سینمای ایران به یک مرکز سینمایی بسپارم و پس از بررسی مراکز مختلف سینمایی به این جمع‌بندی رسیدم که پژوهشکده موزه سینمای بهترین فضا برای اهدای داشته‌های سینمای ایران است. 

وی گفت: در میان آثار اهدایی فیلم‌هایی متعلق به کارگردان‌هایی چون بهرام بیضایی، ناصر تقوایی، مسعود کیمیایی، خسرو سینایی، سیروس الوند، محمدعلی نجفی، داود میرباقری و ... وجود دارد.

پیش از این هموطنان دیگری نیز فیلمهایی را به آرشیو موزه سینما هدیه کرده‌اند. علی بختیاری از علاقمندان و فعالان سینما است که چندی پیش هزار حلقه نگاتیو و پزیتیو از فیلم‌های سینمای ایران و جهان را به موزه سینما اهدا کرده است.

آرشیو فیلم پژوهشکده موزه سینما گنجینه غنی از آثار سینمای ایران را دربر می گیرد که این آرشیو درحال دیجیتال شدن و دسته‌بندی است.

در همین راستا پژوهشکده موزه سینما به منظور غنی شدن گنجینه سینمای ایران آماده دریافت و نگهداری آثار آرشیوی هموطنان است. همچنین این آرشیو به صورت امانی و ملاحظه در محل پژوهشکده در اختیار علاقمندان، دانشجویان و پژوهشگران سینمای ایران قرار می‌گیرد.

موزه سینما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر