کد خبر: 449547 A

علی‌عسکری مطرح کرد؛

رئیس رسانه ملی گفت: بیش از ۲۰۰ شبکه فارسی‌زبان که عمدتا هم دشمن هستند روی جمهوری اسلامی برنامه‌ریزی می‌کنند.

به گزارش ایلنا، عبدالعلی علی‌عسکری امروز در اختتامیه سیزدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه اظهار داشت: اجلاس سراسری فناوری رسانه بسیار پرکاربرد، ارزشمند و واقعا یک کارگاه تحقیقاتی که با سایر جشنواره ها شباهتی ندارد. در این اجلاس تبادل تجربیات، دانش، همدلی، همگرایی و هماهنگی بالا است. اگر حوزه فنی یکپارچه عمل نکند سازمان نمی‌تواند به درستی کار کند.

وی ادامه داد: حوزه فنی سازمان صداوسیما حوزه‌ای حاکمیتی و اگر چه شبکه‌ها می‌توانند محتوا را تولید کنند اما جان و اصل سازمان حوزه فنی است که به همه سازمان خدمت می‌کند. در واقع حوزه معاونت توسعه و فناوری رسانه حوزه ای زیربنایی و همکاران در این حوزه مثل سربازان گمنام در پشت صحنه کار می‌کنند.

علی‌عسکری درباره اقدامات حوزه فنی گفت: این حوزه از جوشش و خلاقیت بالایی برخوردار است و کارهای بسیار نویی انجام می‌دهد. البته کارهای تکراری هم در سازمان انجام می‌شود اما تلاش‌های همکاران در همین اجلاس تولید ۲۰۰ طرح نوآورانه بوده است. صداوسیما یکی از بزرگترین بنگاه‌های رسانه‌ای دنیا است و حوزه فنی آن نیز به همین نسبت عظمت دارد.

وی با اشاره به روحیه فداکاری در کارمندان این حوزه یادآور شد: اخیرا یکی از دوستان در حلب شهید شد و بعد از آن بسیاری از خبرنگاران و برنامه‌سازان به من مراجعه کردند و تقاضا داشتند به سوریه بروند. این نشان می‌دهد در حوزه فنی محتوایی رسانه ملی، انسان‌های فداکاری وجود دارند که خدمت می‌کنند. با همه مشکلاتی که داریم افق جهانی ما بلند است و به سمت رسانه‌هایی در بستر فضای مجازی و تعامل حرکت می‌کنیم.

علی‌عسکری افزود: حوزه محتوایی نیز در سازمان حوزه قوی و مستحکم است و علی‌رغم مشکلات مالی، این حوزه را نیز پیش می‌بریم. ما اکنون در اوج مشکلات مالی هستیم اما ۶۵ شبکه تلویزیونی و ۸۳ شبکه رادیویی را بدون مشکل اداره می‌کنیم. این اتفاق با همت نیروهای انقلابی سازمان صداوسیما که خدمت را جهاد خود می‌دانند عملی شده است.

رئیس  رسانه ملی با بیان اینکه نقش سازمان صدا و سیما در مجموعه نظام اسلامی بی بدیل و مهم است، گفت: ما مسولیت بسیار سنگینی بر دوش داریم چراکه جمهوری اسلامی محور مقاومت برابر استکبار است. استکبار تمام قدرت خود را برای ناکارآمد کردن سامانه افکار عمومی و رسانه‌های کشور ما بکار می‌گیرد. خوشبختانه سازمان صداوسیما نیز با قوت و جدیت در این رقابت و جنگ رسانه‌های ایستادگی کرده است. هم اکنون بیش از ۲۰۰ شبکه فارسی‌زبان که عمدتا هم دشمن هستند روی جمهوری اسلامی برنامه‌ریزی می‌کنند که این مسأله اتفاقی نیست، بنابراین همان‌طور که جمهوری اسلامی به شکلی افتخارآمیز برابر دشمنان ایستاده رسانه ملی هم ایستادگی خود را نشان می‌دهد و از طریق ماهواره‌ها و فضازی مجازی در این مسیر حرکت می‌کند.

وی درباره فضای مجازی هم گفت: کانون و مالکیت فضای مجازی آمریکا است که برای تخریب خانواده‌های ما تلاش می‌کند و اکنون ما در زمینه فضای مجازی عقب هستیم. در زمینه برودکست تلاش ما ادامه دارد و اگر بودجه باشد می‌توانیم برنامه‌های فاخرتر و سریال‌های بلند و فاخر بسازیم و اگر بودجه کمتر باشد این اتفاقات کمتر رخ می‌دهد. در حوزه استفاده از فضای مجازی، اولین هدف ما این است که تلویزیون و پخش برودکست ارتقا یابد و ضریب نفوذ آن بالا رود. قدم بعدی حمایت از تلویزیون تعاملی و آی پی تی وی است.

علی‌عسکری در پایان سخنان خود به تاکید مقام معظم رهبری بر فعالیت صدا و سیما در حوزه فضای مجازی اشاره و متذکر شد: ما سازمان تنظیم مقررات خود و تصویر فراگیر در فضای مجازی را راه‌اندازی کردیم که کار بسیار بزرگی است. طبق تقریر مقام معظم رهبری تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی منحصرا در اختیار صداوسیما  است و ما برای انجام این دستور یک معاونت ایجاد کردیم و از افرادی که می‌خواهند در این حوزه سرمایه‌گذاری کنند حمایت می‌کنیم.

عبدالعلی علی‌عسکری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر