کد خبر: 450369 A

از مقابل تالار وحدت؛

پیکر رکن‌الدین خسروی روز پنجشنبه (7 بهمن) از مقابل تالار وحدت تشییع می‌شود.

سهراب سلیمی (هنرمند تئاتر)، در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با اعلام این خبر افزود: طبق هماهنگی‌های انجام گرفته با خانواده رکن‌الدین خسروی، پیکر این هنرمند فقید تئاتر ساعت 1.5 بامداد روز سه‌شنبه (5بهمن) به فرودگاه امام خمینی(ره) می‌رسد.

سلیمی از حضور بیش از چهارصد نفر از هنرمندان، روزنامه‌نگاران و شاگردان رکن‌الدین خسروی در فرودگاه امام خمینی (ره) برای استقبال از  پیکر این هنرمند فقید خبر داد و گفت هماهنگی‌های لازم برای این مراسم توسط اداره‌کل هنرهای نمایشی انجام شده است.

سلیمی همچنین در تشریح مراسم تشییع پیکر رکن‌الدین خسروی گفت: مراسم تشییع پیکر ساعت 9 صبح روز پنجشنبه از مقابل تالار وحدت انجام می‌گیرد. طبق هماهنگی‌ها، الهام پاوه‌نژاد اجرای این مراسم را به عهده داشته و هنرمندانی همچون ایرج راد، جمال میرصادقی و اکبر زنجانپور در این مراسم و در وصف این هنرمند صحبت خواهند کرد.

این هنرمند تئاتر، همچنین از برگزاری مراسم روز سوم و ختم رکن‌الدین خسروی در روز شنبه (9 بهمن) در مسجد نور تهران خبر داد.

رکن‌الدین خسروی از هنرمندان پیشکسوت تئاتر و از تاثیرگذاران این عرصه است؛ او از موسسان اداره هنرهای دراماتیک در ایران بود و در شکل‌گیری تئاتر دانشگاهی نقش زیادی داشت.

خسروی در مدت فعالیت هنری خود بیش از 20 نمایش در داخل و خارج از کشور روی صحنه برد و در سال 89 مراسم بزرگداشتی برای او توسط خانه تئاتر برگزار شد.

رکن‌الدین خسروی درگذشت رکن‌الدین خسروی اعلام زمان تشییع پیکر رکن‌الدین خسروی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر