کد خبر: 456843 A

قاسمعلی فراست:

قاسمعلی فراست تاکید کرد: بزرگترین نقطه قوت کتاب «دخیل هفتم» انتخاب سوژه آن است.

به گزارش ایلنا، نشست نقد و بررسی رمان «دخیل هفتم» با حضور نویسنده اثر محمد رودگر و منتقدان ادبیات داستانی محمد حنیف، قاسمعلی فراست و محمدرضا گودرزی در فرهنگسرای گلستان برگزار شد.

در این برنامه قاسمعلی فراست با اشاره به تقارن موضوعیت کتاب مورد نقد با روزهای دهه فجر گفت: این روزها مصاف با روزهای خاطره‌انگیزی است که ما مردان بزرگ با هدف والایی را در برابر این آزادی ازدست دادیم پس به سهم خودمان باید در زنده نگه داشتن یاد و هدفشان سهیم باشم که ادبیات می‌تواند در مسیر زنده نگه داشتن یاد شهدای انقلاب به ما کمک کند.

وی با اشاره به اینکه بزرگترین نقطه قوت کتاب «دخیل هفتم» انتخاب سوژه آن است، افزود: در این کتاب ما یک طرف مباره، خشونت، شکنجه و زندان را مرور می کنیم و در مقابل همه این خشونت ها، در طرف دیگر عشق تأثیرگذارترین و مهمترین حس دنیایی و بشری را می بینیم.

فراست با بیان اینکه سوژه ای که برای «دخیل هفتم» انتخاب شده است سوژه ای است که قبلا هم به آن پرداخته شده است، اظهار داشت: دو متولد خشم و عشق طوری در کتاب پرورش یافته که جذابیت خاص خودش را حفظ کرده است.

این نویسنده با تأکید بر اینکه نقطه قوت بعدی کتاب درنظر گرفتن عشق ماورایی و عرفانی است، تصریح کرد: در بسیاری از آثار متأثر عشق دنیوی، ما اثری از عشق ماورایی یا آسمانی نمی‌بینیم یا بسیار کمرنگ است اما نویسنده در «دخیل هفتم» تلاش کرده است که در کنار عشق زمینی با مسئله عرفان و سلوک معنوی هم بپردازد که وجود اعداد عرفانی 7 و 40 مصداق بارز این موضوع است.

در برنامه این هفته ترنم قلم؛ کتاب «دخیل هفتم» اثر محمد رودگر که رمانی عاشقانه و گره خورده با حوادث انقلاب است؛ مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

قاسمعلی فراست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر