کد خبر: 457221 A

سومین انصراف از داوری‌های جشنواره فیلم فجر؛

منیره قیدی، فیلمنامه‌نویس فیلم ویلایی‌ها، از نامزدی جشنواره فیلم فجر در بخش بهترین فیلمنامه انصراف داد و از شرکت در ادامه داوری‌های جشنواره کنار کشید.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ متن نامه منیر قیدی به شرح زیر است: حضور در هر رقابتى و تن دادن به قواعد داورى بخشى مهم از روحیه کمال‌طلبى و حتى جاه‌طلبى هر هنرمندى است. اما این حضور هنگامى ارزش دارد که در مواجهه با حسادت و جهالت و بلاهت و حذف، قربانى نشود. فیلمنامه ویلایی‌ها روایتی است که به قدر بضاعت خود و به گواه آرا و نظرها و بازخوردهای متنوع، فروتنانه و بی‌ادعا بر دلِ مخاطبانِ أصلیِ آن نشسته است و سهمِ هنرمندانِ این فیلم را در ادایِ دِین به مقطعِ مهمی از تاریخ این سرزمین و به دست آوردن دلِ خانواده‌های شهدا و جانبازان ِ دریا‌دل برآورد کرده است.

من این دستاوردِ آسمانی را با جدال‌های حقیرانه و کوربینانه رقابت‌های زمینی‌یانِ درگل مانده، تاخت نمی‌زنم و به یاد و خاطره همان "یارانی که غریبانه رفتند از این خانه" ارزش و حرمتِ غریبانگی‌هایی از این دست را در تنهایی خود با زیبایی بیشتری احساس می‌کنم و این حال را به نامزدی‌ها و مرتبه‌های دیگری که در دستِ ادمیانِ ریاکار، حقیر شده است نمی‌دهم؛ و از سعید ملکانِ عزیز تمنا و استدعا دارم با همان نگاهِ مؤلفانه و حسنِ نیتی که به سینمای ایران دارد، همچنان به خطر کردن در آزمودن عرصه‌ها و استعدادهای جدید بپردازد و دل قوی داشته و راهش را ادامه دهد که "خداوند عزت دهد".

ارادتمند؛ منیر قیدی

جشنواره فیلم فجر منیر قیدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر