کد خبر: 462590 A

رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی:

جواد اشکذری رئیس انجمن هنرهای نمایشی از برنامه‌ریزی برنامه‌های نمایشی به مناسبت 7 فروردین و روز ملی تئاتر با همراهی شهرداری مشهد خبر داد.

به گزارش ایلنا، جواد اشکذری درباره برنامه‌های خراسان رضوی همزمان با روز ملی تئاتر که امسال در تقویم رسمی کشور قرار گرفته؛ گفت: در حال برنامه‌ریزی برای اجرای تئاتر خیابانی و پرفورمنس همزمان با روز ملی تئاتر هستیم تا با همکاری دیگر نهادهای فرهنگی و هنری از 7 فروردین اجرای تئاتر را در سال جدید آغاز کنیم.

وی تصریح کرد: همچون سال‌های گذشته اجراهای خیابانی را با کمک شهرداری مشهد در برنامه خواهیم داشت و اجرای صحنه ای را از 15 فروردین با نمایش «بیستون می‌تازد» که منتخب تئاتر مشهد در بخش بین الملل جشنواره تئاتر فجر بود آغاز خواهیم کرد.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی در ادامه گفت: مراسم روز جهانی تئاتر نیز به صورت ویژه در اردیبهشت ماه 96 برگزار خواهد شد. از آنجا که خراسان رضوی در شش ماهه دوم سال 95 درخشش خوبی در جشنواره‌های ملی و بین المللی داشته، در اردیبهشت ماه تقدیر ویژه‌ای از فعالان تئاتر این استان انجام خواهد گرفت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برنامه‌های روز ملی تئاتر خراسان رضوی تا 15 اسفند ماه قطعی و متعاقبا اعلام خواهد شد. تمام تلاش ما این است که اجراهای خیابانی متنوعی ویژه زائران و مجاوران در این برنامه‌ها گنجانده شود.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی برنامه‌های روز ملی تئاتر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر