کد خبر: 464627 A

انجمن تهیه‌کنندگان مستقل سینمای ایران و انجمن منتقدان سینمایی در پیامهای جداگانه کسب دومین جایزه اسکار را به اصغر فرهادی تبریک گفتند.

 به گزارش ایلنا در پیام انجمن تهیه‌کنندگان مستقل سینمای ایران آمده است:

دومین جایزه اسکار اصغر فرهای، نه تنها برای ایران و سینمای ایران افتخاری غرورآفرین و ابدی است، بلکه پیامی آشکار به تمام مردم دنیا و دولتمردان است که مردم ایران مردمی صلح طلب و بافرهنگ هستند و قرن‌ها جنگ و ستم و غارتی که بر کشورشان رفت، نتوانست آن‌ها را از دستیابی به قله‌های ادب و فرهنگ و دانش باز دارد.دو نماینده فرهادی در مراسم اسکار، یعنی پروفسور فریبرز نادری (دانشمند برجسته ناسا) و انوشه انصاری (اولین زن فضانورد جهان) گواه این مدعاست.

انجمن تهیه‌کنندگان مستقل سینمای ایران این پیروزی را به ملت ایران، جامعه سینمای کشور، عوامل فیلم فروشنده و در نهایت به خود اصغر فرهادی تبریک می‌گوید.

در پیام تبریک انجمن منتقدان سینمای ایران نیز آمده است: «سینما ابزار رسانه‌ای خودش را دراین دنیای پرهیاهو دارد. اصغر فرهادی با درخشش دوباره‌اش درآکادمی اسکارنشان داد که جدا از جوهره هنری, هوشمند و زمانه‌شناس است. وقتی قواعد حرفه‌ای را خوب بلد باشی, می‌توانی با اثرت نام ایران وایرانی را در حضور مهاجم افراط‌گرایی سیاسی و به مسلخ کشیده شدن آزادی و انسانیت به گوش جهانیان برسانی."فروشنده" فرهادی و اسکار در یک هم‌صدایی می‌گویند که در دنیایی متجاوز نیز می‌توان به گفتمان وعدم قطعیت رسید.»

اصغر فرهادی مراسم اسکار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر