کد خبر: 466334 A

بیست و سومین جلسه هیات امنای بنیاد فرهنگی هنری رودکی در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور تشکیل و پس از بررسی صورت‌های مالی، بودجه سال ۹۶ این بنیاد تصویب شد.

به گزارش ایلنا، جلسه هیات امنای بنیاد فرهنگی هنری رودکی برای نخستین بار در دفتر محمدباقر نوبخت معاون رییس‌جمهور و عضو هیات امنای بنیاد رودکی برگزار شد و مواردی چون گزارش عملکرد یک ساله، بررسی صورت‌های مالی سال ۹۴ و برنامه و بودجه سال ۹۶ بنیاد فرهنگی هنری رودکی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 

سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس هیات امنای بنیاد رودکی در ابتدای این جلسه با اشاره به مشغله کاری محمدباقر نوبخت رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور خصوصا در این روزها که بوجه ۹۶ در مجلس در دست بررسی است از حضور وی در این جلسه قدردانی کرد.

علی مرادخانی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر هیات امنای بنیاد رودکی گزارشی از برنامه‌های هنری بنیاد و اقدامات صورت گرفته در حوزه دو ارکستر ملی و سمفونیک ارایه داد.

در ادامه علی اکبر صفی پور مدیرعامل بنیاد رودکی گزارشی از فعالیت‌های انجام شده بنیاد، برنامه‌های هنری داخل کشور و اقدامات صورت گرفته در سطح بین‌المللی و فعالیت‌های ارکسترهای سمفونیک و ملی ایران ارایه داد.

همچنین صفی‌پور در گزارش خود به طرح ایجاد مرکز تئاتر پایتخت در زمین ولنجک اشاره کرد.  

صالحی‌امیری هم به موضوع کمبود سالن استاندارد موسیقی و تئاتر اشاره و ساخت مرکز فوق را در راستای توسعه سیاست افزایش سرانه مصرف فرهنگی ضروری دانست.  

بازرس قانونی بنیاد رودکی(نماینده سازمان حسابرسی) در این جلسه گزارشی از صورت‌های مالی سال ۱۳۹۴ بنیاد ارایه و اعلام کرد: حسب بررسی‌های صورت گرفته وضعیت مالی بنیاد رودکی در سال ۹۴ مطلوب بوده است.

اعضای هیات امنا پس از شنیدن گزارش بازرس قانونی خرسندی خود را اعلام و از اقدامات مفید در این زمینه قدردانی کردند. همچنین نوبخت ضمن قدردانی این موضوع را یک اتفاق مهم دانست.

علی اصغر کاراندیش معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرتضی کاظمی دیگر اعضای هیات امنای بنیاد رودکی بودند که در این نشست حاضر شدند.

بنیاد رودکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر