کد خبر: 468062 A

توضیح مهدی شفیعی درباره لغو نمایش آخرین‌نامه در مشهد؛

مدیرکل هنرهای نمایشی می گوید: امروز در جریان موضوع اجرای نمایشی در مشهد قرار گرفته‌ام و به شدت با قیمت خارج از عرف بلیت نمایش مخالفم.

به گزارش ایلنا، مهدی شفیعی با بیان این مطلب ادامه داد: قیمت گذاری بلیت این نمایش تصمیم درستی نبوده و برای احترام به مخاطب و اینکه اجرای گروه‌ها در شهرها اتفاق فرهنگی خوبی است، امیدوارم که درباره قیمت بلیت تصمیم منطقی گرفته شود.

وی با اشاره به سوء تفاهم‌هایی که در پیام‌های فضای مجازی پیش می‌آید و همه آنچه منظور افراد است را بیان نمی‌کند گفت: تشکیل کمپین در این خصوص در شان هنرمندان تئاتری نیست. توان تئاتر مشهد وخراسان و پیشینه آن را کسی نمی‌تواند منکر باشد خصوصا که این سال‌ها به همت هنرمندان، اجرای مستمر و افزایش مخاطب تئاتر را در این شهر شاهد بوده‌ایم. این هنرمندان تئاتر مشهد بوده‌اند که چراغ این هنر را در مشهد روشن نگه داشته‌اند. حضور هنرمندان مشهد در جشنواره تئاتر فجر اخیر به لحاظ کمی و کیفی موید این رشد و شکوفایی است.

مدیر کل هنرهای نمایشی تاکید کرد: اگر شرایط خوبی برای اجرای گروه‌های دیگر شهرها در مشهد فراهم شده ، باید دانست که زمینه آن را همین هنرمندان مشهد و انجمن هنرهای نمایشی فراهم کرده اند . هنرمندانی که توانسته‌اند با مخاطب شان ارتباط خوبی بر قرار کنند.

مهدی شفیعی با اشاره به این نکته که طی اطلاعاتی که در چند ساعت گذشته گرفته به نظر می‌رسد که یک سوتفاهم رخ داده است گفت: خروجی فضای مجازی که همه از آن مطلع هستیم و پیام‌های مکتوب مندرج در این فضا همه آنچه که مد نظر نویسنده و گوینده بوده را نشان نمی دهد. مهرداد کورش نیا از هنرمندان خوب تئاتری است که خودش شهرستانی است و تئاترهایش را همیشه در کرج اجرا کرده ، نوید محمد زاده قبل از اینکه یک چهره سینمایی باشد یک بازیگر تئاتر است و همین نمایش پیش از شناخته شدن در دنیای سینما بازی کرده و توانسته تماشاگرش را راضی کند. همه گروه های مشهد هم می‌دانم که برای مخاطب و اجرا ارزش قائل هستند. حتما دیدار و گفت و گو می‌تواند سوتفاهم ها را حل می‌کند.

این مدیر تئاتری از همه هنرمندان خواست این موضوع را سوتفاهم در مسائل داخل خانواده تئاتر تلقی کرده و به احترام مخاطب مسائل را کنار بگذارند.

و ادامه داد: امروز صحبتی با مدیر کل خراسان داشتم، آقای سرابی از مدیران خوب و مدبر ارشاد است. با آقای اشکذری نیز صحبت کردم و همین طور با آقای کورش نیا. از همه دوستانم و هنرمندان گروه های نمایشی می خواهم که با سعه صدر همیشگی و با احترام به مخاطب با موضوع برخورد کنند. البته تصمیم گیرنده نهایی مرجع صدور پروانه اجرا خواهد بود. امیدوارم به احترام مخاطب شاهد حضور گروه و نمایش در مشهد باشیم.

مهدی شفیعی لغو نمایش آخرین نامه در مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر