کد خبر: 468531 A

با آواز همایون شجریان و آهنگسازی سهراب پورناظری؛

آلبوم موسیقی «رگ خواب» با آواز همایون شجریان و آهنگ‌سازی سهراب پورناظری توسط توسط شرکت پخش «هنر شهر»، سه شنبه ٢٥ اسفند در سرایر ایران منتشر مى‌شود.

به گزارش ایلنا، آلبوم «رگ خواب» علاوه بر موسیقى متنِ فیلم، شامل چهار ترکِ باکلام ازجمله آهاى خبردار، رگ خواب، ابر مى‌بارد و گریه مى‌آید مرا با اشعارى از امیرخسرو دهلوی، حسین منزوی و مولاناست. این اثر توسط ارکستر موسیقى فیلم SIF  بلغارستان اجرا شده و تهمورس پورناظرى، هوشیار خیام و شِین کاراسکو به عنوان تک‌نواز در آن حضور دارند.

«حمید نعمت الله» کارگردان فیلم «رگ خواب» که در جشنواره‌ی فیلم سالجاری به نمایش درآمد و مورد تحسین منتقدان قرار گرفت، گویندگی متنِ این اثر را برعهده داشته است؛ همچنین «دیوید گارنر»-آهنگساز برجسته‌ آمریکایى-، «بردیا کیارس» - آهنگساز و رهبر ارکستر- و «آرین کشیشى» - آهنگساز و نوازنده‌ بیس- به عنوان تنظیم کننده در آن ایفای نقش کرده‌اند.

آثارِ باکلام این اثر متاثر از فضاهایِ متفاوتی است که این دو هنرمند پیش از این در آثارشان تجربه کرده بودند؛ قطعه‌ «رگ خواب» با مطلعِ «رو سر بنه به بالین» از مولانا که برای تیتراژ پایانی فیلم «رگ خواب» ساخته شده بود، را می‌توان در ادامه‌ تجربه‌ تیتراژ پایانی فیلم «آرایشِ‌غلیظ» دانست؛ بخش‌هایی از موسیقی بی‌کلامِ این اثر نیز متاثر از فیلم‌های دوران کلاسیک اروپاست و در قسمت‌هایی از ارکستراسیون غربی بهره گرفته شده است.

این فیلم که به زودی اکران عمومی آن آغاز خواهد شد با بازى لیلا حاتمى و کوروش تهامى در سی‌وپنجمین جشنواره‌ی فیلم فجر نمایش داده شد و «لیلا حاتمی» توانست سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن را از آنِ خود کند. «همایون شجریان» و «سهراب پورناظری» به تازگی آلبوم تصویری «خداوندان اسرار» را منتشر کرده‌اند.

همایون شجریان سهراب پورناظری فیلم سینمایی «رگ خواب»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر