کد خبر: 480411 A

"ارکستر مجلسی زنجان" درحالی اولین اجرای خود را با همراهی گروه"اشراق" 31 فروردین و 1 اردیبهشت در زنجان روی صحنه می‌برد که مجتبی عسگری به‌عنوان خواننده این ارکستر را همراهی خواهد کرد.

مجتبی عسگری در گفتگو با خبرنگار ایلنا گفت: ارکستر مجلسی زنجان از سازهاى زهى مانند ویلن‌آلتو و ویلن‌سل به همراه سازهاى سنتى ازجمله تار، عود، نى، تنبک، دف و بیش از ده سنتور نواز تشکیل شده است که در این کنسرت قرار است قطعاتی از موسیقی ایرانی اجرا کنند.

این خواننده در ادامه افزود: کنسرت"ارکستر مجلسی زنجان" به سرپرستى و آهنگسازی اصغر محمدى از ساعت ۲۰:۳۰ در"فرهنگسرای امام خمینی" شهر زنجان روی صحنه می‌رود؛ تنظیم قطعات این اجرا را نیز  پوریا محمدى برعهده داشته است.

وی همچنین عنوان کرد: بخش اول برنامه به رپرتوار سنتى در آواز افشارى و دشتى اختصاص دارد که شامل دوتصنیف افشارى و یک تصنیف دشتى و یک قطعه بدون کلام می‌شود.

عسگری درباره بخش‌های دیگر این کنسرت گفت: بخش دوم کنسرت"ارکستر مجلسى زنجان" به همراه سازهاى مضرابى که بیشتر آنها را سنتور تشکیل می‌دهدٰ برگزار می‌شود. در این بخش پنج تصنیف و یک قطعه بدون کلام در همایون-دشتى و اصفهان اجرا می‌شود.

اصغر محمدی مجتبی عسگری ارکستر مجلسی زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر