کد خبر: 480857 A

کتاب داستانی مصور «وینی خرسه» توسط انتشارات پرتقال منتشر شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، انتشارات پرتقال به‌تازگی کتاب داستانی مصور وینی خرسه، نوشته‌ی لیندزی متیک که تصاویر زیبایش را سوفی بلکال نقاشی کرده و نیلوفر امن‌زاده آن را به فارسی برگردانده منتشر و به بازار کتاب کودک ارائه کرده است.

این داستانِ مشهورترین خرس دنیا است که زمانی همه ماجراهایش را دنبال می‌کردند. داستان وینی داستان دوستی واقعی و همزیستی مسالمت آمیز میان انسان و حیوان است. دوستی عمیقی که نشان می‌دهد ما انسان‌ها می‌توانیم به‌سادگی با غیر قابل نفوذترین حیوانات حیات وحش نیز از در دوستی در بیاییم، اگر خودمان قصد دوستی و مسالمت با آن‌ها داشته باشیم. زیرا حیوانات با ذات پاک و منش ساده و بی آلایشی که در دوستی و رفاقت دارند، به جرأت می‌توان گفت قابل اعتمادترین رفقای دنیا هستند.

داستان وینی یک داستان واقعی است که در جنگ جهانی اول اتفاق می‌افتد. وینی توسط هری که دامپزشک ارتش کاناداست وارد ارتش کانادا می‌شود و به‌زودی با عکس‌هایی که سربازان جنگ در کنار این خرس دوست داشتنی می‌گیرند و برای خانواده‌های‌شان می‌فرستند، نام وینی، این خرس دوست داشتنی ارتشی، سر زبان‌ها می‌افتد. بعدها وینی همراه ارتش به بریتانیا می‌رود و برای این‌که در طول جنگ آسیب نبیند مدتی را در باغ وحش آنجا ساکن می‌شود. حالا وینی خرسه‌ی دوست داشتنی آنقدر شهرت دارد که یک مجسمه از خودش و هری در شهر وینی‌پگ و مثل همان مجسمه را در انگلستان ساخته‌اند. در حالی‌که دست در دست هم دارند. نمادی از عشق میان انسان و حیوان.

انتشارات پرتقال که به چاپ کتاب‌هایی در ارتباط با محیط زیست و دوستی با محیط زیست علاقه‌مند است، کتاب وینی را برای نشان دادن و ترویج دوستی میان انسان و حیوان منتشر کرده است.

28

در انتهای کتاب ما عکس‌های واقعی از خود وینی می‌بینیم در کنار هری، یعنی همان دامپزشکی که او را به ۲۰ دلار از شکارچی بی‌رحم خریداری کرد تا جانش را نجات دهد. با دیدن این تصاویر به یاد می‌آوریم که اگر هری را از دست شکارچی نجات نداده بود هرگز اسمش در تاریخ ماندگار نمی‌شد. طوری‌که صد سال بعد از مرگش همچنان درباره‌ی خودش و خرس دوست داشتنی‌اش داستان می‌نویسند و فیلم و انیمیشن می‌سازند. داستان وینی این را نیز به ما می‌گوید که می‌توان در بزنگاه‌هایی از زندگی تصمیماتی گرفت که این تصمیمات برای همیشه زندگی ما را دچار تحول کنند و نامی از ما در تاریخ جهان به یادگار بگذارند. برای مشهور شدن و جاودان ماندن حتما نباید ستاره‌ی سینما بود یا واکسن هاری را کشف کرد. فقط کافیست انسان خوبی باشی و به صدای قلبت گوش بدهی.

انتشارات پرتقال کتاب وینی خرسه را در قطع خشتی چهاررنگ و با جلد سخت و کاغذهای روغنی با کیفیت مرغوب در 50 صفحه، با قیمت شانزده هزار تومان و شمارگان ۱۰۰۰ نسخه به بازار کتاب کودک عرضه کرده است. البته نشر پرتقال کتاب‌هایش را با تخفیف ویژه‌ای که برای نمایشگاه کتاب در نظر گرفته و بن‌های آن به زودی در سایت این انتشارات عرضه خواهد شد، به دوستداران کتاب‌های پرتقال ارائه می‌شود.

انتشارات پرتقال کتاب داستانی مصور «وینی خرسه»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر