کد خبر: 495907 A

ارد زند به ایلنا گفت:

ارد زند می گوید: عده‌ای از اعضای انجمن که خواهان حفظ دو انجمن (انجمن صنفی و انجمن فرهنگی) هستند خواستار تجمع در خانه سینما هستند اما این تصمیم انجمن مستندسازان نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ارد زند (رئیس مستعفی  انجمن مستندسازان) درخصوص وضعیت اتاق مستندسازان در خانه سینما گفت: ما اتاقی نداریم و کلید را از ما گرفته‌اند و حتی کارهای روزمره اعضا مانند برگزاری جلسه را نمی‌توانیم در اتاق انجام دهیم لذا عده‌ای از اعضای انجمن که خواهان حفظ دو انجمن (انجمن صنفی و انجمن فرهنگی) هستند خواستار تجمع در خانه سینما هستند اما این تصمیم انجمن مستندسازان نیست.

وی در پاسخ به این سوال که چرا خانه‌سینما اقدام به بستن اتاق کرده است، گفت: خانه سینما می‌گوید طبق اساسنامه چون هم انجمن و هم‌ صنف داریم لذا تنها به یکی از آنها اجازه حضور در خانه سینما داده می‌شود. اما صحبت ما این است که اساساً انجمن‌های صنفی می‌بایست در جایی مستقر باشند که وزارت کار تعیین می‌کند. امروز انجمن‌های بسیاری داریم که رسمیت یافته‌اند. مدیریت این انجمن‌ها در این چندین سال برعهده وزارت ارشاد بوده و حالا چطور می‌خواهند انجمن‌های فرهنگی را کنار بگذارند و انجمن‌های صنفی را جایگزین کنند را نمی‌دانم. از نگاه من انجمنی باید انتخاب شود که رسمیتش را از وزارت ارشاد گرفته است و اعتراض ما به خانه سینما نیز بر سر همین مسئله است.

رئیس انجمن مستند سازان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر