کد خبر: 497621 A

وزیر ارشاد:‌

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: از نظر ما مناسب‌ترین جا در سطح شهر تهران برای برگزاری مراسم قرآنی، مصلی امام خمینی(ره) است. چون نسبت محکمی بین مصلی و حوزه قرآنی وجود دارد.

سیدرضا صالحی‌امیری در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوال ایلنا مبنی بر اینکه «هنگام برگزاری نمایشگاه قرآن در مصلی تهران، نماز جمعه به دانشگاه تهران می‌رود و خیلی‌ها به خاطر مکان نامناسب نماز اذیت می‌شوند. آیا برای تغییر محل برگزاری نمایشگاه قرآن تدابیری اندیشیده می‌شود یا خیر؟» گفت: مصلی مناسب‌ترین محل در تهران برای برگزاری مراسم‌ قرآنی است؛ ضمن اینکه اگر ما بتوانیم با تامین منابع لازم، یک نمایشگاه دائمی برای تمامی مناسبت‌های فرهنگی ازجمله نمایشگاه‌های کتاب و قرآن ایجاد کنیم بسیار ایده‌ال است.

صالحی‌امیری ادامه داد: اما واقعیت این است که الان با محدودیت‌های منابع، این امکان وجود ندارد و باید از ظرفیت‌های عمومی و ملی استفاده کنیم.

او با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه قرآن در مصلی تهران، با برنامه‌ریزی قبلی و توافقات انجام می‌شود، ضمن تشکر از مسئولان مصلی امام خمینی (ره) گفت: در مورد نماز جمعه هم این مساله در صلاحیت ستاد نماز جمعه است و من دخالتی در این حوزه نمی‌کنم.

نمایشگاه قرآن کریم سیدرضا صالحی‌امیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر