کد خبر: 497823 A

دوازدهمین برنامه «ماه تمام» در 17 خرداد ماه میزبان کوروش سلیمانی (بازیگر)، هادی فیض‌آبادی (خواننده) و دکتر مرتضی مشایخی (پزشک فلج اطفال) خواهد بود.

به گزارش ایلنا، کوروش سلیمانی که از بازیگران و گویندگان جوان کشورمان است، اصالتاً کرمانشاهی است. او تجربه گویندگی در رادیو با برنامه هایی همچون «اینجا شب نیست» و در تلویزیون با «سینما یک» را داشته است. از دیگر علاقه‌هایش می‌توان به شعر و ادبیات کلاسیک اشاره کرد.

این برنامه در بخش «جاودانه‌ها» مهمان دکتر مرتضی مشایخی (پزشک متخصص فلج اطفال) خواهد بود. دکتر مشایخی فرزند حاج شیخ محمدباقر مشایخی در سال ۱۲۹۹ در شهر خوانسار به دنیا آمد و همراه استادش دکتر محمد قریب فلج اطفال را در ایران ریشه‌کن کردند. او هنوز در این سن به طبابت ادامه داده و در تهران در دو کلینیک با همکاری دیگر پزشکان مشغول حل مشکلات بیماری‌های کودکان است.

دکتر مشایخی در این برنامه از خاطراتش با دکتر قریب و چگونگی ریشه کن شدن فلج اطفال در ایران مطالب جالبی را بیان خواهد کرد. ایشان علت علاقه‌اش به طب را دیدن مشکلات زندگی‌شان در دوران کودکی به دلیل فوت مادرشان عنوان می کنند و معتقدند وظیفه خود دیدند طب را انتخاب کنند و تا امروز این مسیر ادامه دارد.

برنامه «ماه تمام» کاری از گروه خانواده شبکه دو سیما و با مشارکت امور فرهنگی و اجتماعی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و مجموعه تفریحی ورزشی ارم سبز است که در ماه مبارک رمضان، هر شب حوالی ساعت ۲۳:30 به مدت ۷۵ دقیقه به تهیه‌کنندگی سهیل سلیمانی و امیر شرافتی مهمان مخاطبان خواهد بود. اجرای این برنامه را عبدالله روا و الهه پیامی به عهده دارند.

صدا و سیما شبکه دو سیما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر