کد خبر: 502249 A

نگارخانه ترانه باران با هدف توسعه و ترویج فرهنگ و هنر ایرانی و اسلامی با حمایت از هنر خوشنویسی در ماه مبارک رمضان اقدام به برگزاری نمایشگاه" کلام وحی "با همکاری انجمن خوشنویسان ایران نموده است.

به گزارش ایلنا، در نمایشگاه "کلام وحی" آثار اساتید برتر و چهره‌های ماندگار هنر خوشنویسی ایران ازجمله  غلامحسین امیرخانی، یدالله کابلی، محمد سلحشور، علی شیرازی، فلسفی، علی اشرف صندوق آبادی، احمد پیله‌چی و اساتید دیگری به معرض نمایش گذاشته می‌شود.

سیده محبوبه کاظمی دولابی (مدیر مسئول نگارخانه ترانه باران) ضمن تأکید بر نقش هنرهای ایرانی و اسلامی در تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: نباید از نقش اشتغالزایی و ثأثیر بر تولیدات داخلی این هنر نیز غافل شد. چراکه  حمایت از هنر خوشنویسی با توجه به کثرت هنرمندان و نقش هنر خوشنویسی بر زندگی اطراف ما، می‌توانیم در تولیدات محصولات متنوع اقدام کنیم علاوه بر ملزومات هنری آن که از دیده ها پنهان نیست.

او افزود: اشتغال هنرمندان و هنرجویان و دلگرمی و امید آنان، مسئله بسیار مهمی است که انتظار می‌رود مسئولان فرهنگی ما بیشتر از گذشته به این مهم توجه کنند و با بی‌مهری و تنها سخن گفتن بدون عمل، امید را در جامعه هنرهای اصیل و محوری از بین نبرند.

مدیر مسئول نگارخانه ترانه باران افزود: باتوجه به فعالیتها و کارآفرینی هنری که در این حوزه انجام شده که مطابق با سیاستهای فرهنگی کشور و سند چشم انداز ١٤٠٤ است ولی متأسفانه با بی‌مهری و بی توجهی مواجه شده‌ایم. امیدواریم به زودی شاهد رونق اقتصادی در این حوزه باشیم تا علاوه بر تغییر معاش در زندگی هنرمندان، امید و شادابی آنان در تولیدات آثار هنری به هرچه بیشتر توسعه اقتصادی و فرهنگی کشور عزیزمان ایران منجر شود.

گالری ترانه باران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر