کد خبر: 503027 A

آلبرت کوچویی، به پاس فعالیت در زمینه نقد هنرهای نمایشی در زمینه تئاتر و سینما از دهه 40 و 50 در مطبوعات، رادیو و تلویزیون موفق به دریافت نشان درجه یک هنر از شورای عالی انقلاب فرهنگی شد.

به گزارش ایلنا، آلبرت کوچویی، از گویندگان و برنامه‌سازان پیشکسوت رادیو در زمینه هنرهای نمایشی، گواهینامه درجه یک در رشته هنرهای نمایشی را از شورای عالی انقلاب فرهنگی دریافت کرد.

آلبرت کوچویی متولد 8 تیر 1322 در همدان است. او ایرانی تبار آشوری، گوینده پیشکسوت رادیو و تلویزیون است و در حوزه نویسندگی و ترجمه، عرصه مطبوعات، هنرهای تجسمی، تئاتر و سینما فعالیت دارد. کوچویی همچنین مدرس گزارشگری و روزنامه‌نگاری و صدا پیشگی است.

انجمن هنرمندان پیشکسوت، به پاس فعالیت او در زمینه نقد هنرهای نمایشی در زمینه تئاتر و سینما از دهه 40 و 50 در مطبوعات، رادیو و تلویزیون، اهدای این نشان را درخواست داده بودند که در پی آن نشان درجه یک هنری از سوی معاونت هنری وزارت ارشاد به او اهدا شد.

از دیگر فعالیت‌های او داستان‌خوانی و کتاب‌خوانی رمان‌های ایرانی و خارجی، دوبله و صدا پیشگی برنامه‌های تلویزیون، مستند و نگارش مقالات متعدد است. او در سال‌های 90 و 91 برنده‌ی جایزه‌ی اول جشنواره‌ی بین‌المللی صدا شد.

کوچویی در حال حاضر در شبکه رادیویی تهران با برنامه‌های «صبح تهران»، «گذری در تهران» و «تهران در شب» مخاطبان را همراهی می‌کند.

آلبرت کوچویی آلبرت کوچویی نشان درجه یک هنر را گرفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر