کد خبر: 503252 A

باغ موزه هنر ایرانی کارگاه مولوی شناسی با حضور دکتر عبدالجبار کاکایی را برگزار می‌کند.

به گزارش ایلنا، روزهای دوشنبه هر هفته درده جلسه با سرفصل‌های شرح احوال مولانا، تبیین آثار مولانا، خوانش و شرح مثنوی گزیده دفتر اول و خوانش و شرح گزیده فیه ماه فیه برگزار می‌شود.

شکی نیست که مولانا تأثیر عمیقی در فرهنگ ما گذاشته است . چنانچه بسیاری از اشعار مولانا در فرهنگ زبانی و عامیانۀ ما تبدیل به ضرب المثل شده‌اند . در نتیجه شناخت مولانا به نوعی شناخت باورهایی است که در فرهنگ ما رایج است و ممکن است نیاز به نقد داشته باشد . به این منظور در کارگاه هم اندیشی با مولانا ؛ از منظر فلسفی و با نگاهی نقادانه ؛ زیر مایه‌های فلسفی تفکر مولانا را مورد بررسی قرار می‌دهیم و از حیث "معرفت‌شناسی" یا "شناخت‌شناسی" و سپس از حیث "وجودشناسی" یا "هستی‌‌شناسی" و در نهایت از حیث فلسفه اخلاق و بر اساس حکایت‌های مثنوی و در مقایسه افکار مولانا با افکار سایر نظریه پردازهای شرق و غرب؛ سعی خواهیم کرد که نگاهی عمیق‌تر به زیرمایه‌های داستان‌های مثنوی و زیرمایه‌های گفته‌های مولانا داشته باشیم .

با توجه به ظرفیت محدود کارگاه، علاقه‌مندان جهت ثبت نام با شماره تلفن ۲۲۶۸۶۰۶۴ تماس یا به نشانی خیابان ولی عصر، بالاتر از پارک وی، خیابان فیاضی ( فرشته )، خیابان بوسنی هرزگوین، چهارراه دکتر حسابی، باغ موزه هنر ایرانی، دفتر آموزش مراجعه کنند.

کارگاه آموزشی«قصه‌های عشق »
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر