کد خبر: 506197 A

رمان «کبوترهای وحشی» نوشتهٔ «اِیمی تمبرلِیک» باترجمهٔ نیلوفر امن‌زاده توسط انتشارات پرتقال منتشر شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، داستان «کبوترهای وحشی» از یک ماجرای واقعی گرفته شده که در سال ۱۸۷۱در ایالت ویسکانسن آمریکا رخ داده است. این اتفاق که آن سال توجه زیادی را به خود جلب کرده و باعث حیرت بسیاری از مردم شده، بستر مستند رمانی شده که در بازپرداختی کلاسیک توانسته موفقیت‌های زیادی به دست بیاورد و جایزهٔ مهمی چون نیوبری هونور ۲۰۱۴ را از آن خود کند.

داستان با یک چغلی کردن و خبر بردن و ‌آوردن شروع می‌شود. شاید مهم‌ترین حرف کتاب کبوترهای وحشی برای مخاطب خود این باشد که‌گاه کارهای به ظاهر بی‌اهمیت ما چه تبعات وحشتناکی می‌تواند به دنبال داشته باشد. اینجاست که باید یاد بگیریم مراقب هر عمل و تصمیمی که می‌گیریم باشیم و نگذاریم احساسات و درگیر جو شدن لحظه‌ای، ما را از مسیر عقلانیت دور کند و خود و دیگران را دچار چالش و دردسر کنیم. آن هم دیگرانی که از نزدیکان ما هستند و دوستشان داریم.

داستان «کبوترهای وحشی» با مرگ آگاتا و دفن کردن جسدش شروع می‌شود. پلیس به تازگی جسدی را که فکر می‌کند متعلق به آگاتا است را به خانواده تحویل داده و حالا جرجی در مراسم دفن خواهرش به این فکر می‌کند که اگر آن روز چغلی خواهرش را که داشت با نامزدش بیل حرف می‌زد، پیش خانواده نکرده بود باعث نمی‌شد آگاتا از خانه فرار کند و بعد جسد آش و لاشش را به آن‌ها برگردانند. جسدی که قابل شناختن نیست اما لباس‌های آگاتا را برتن دارد. جرجی که به دلیل گناهکار دانستن خود حاضر نیست مرگ خواهرش را بپذیرد با همکاری بیل به جستجوی خواهرش می‌رود. بااین امید که او را پیدا کند. سال‌ها بعد نامه‌ای به جرجی می‌رسد. نامه‌ای که پرده از تمام حقایق برمی‌دارد. آیا بیل می‌‌تواند سرانجام از این عذاب وجدانی که در مورد مرگ خواهرش دارد برهد؟

این‌ها سوالاتی است که رمان «کبوترهای وحشی» نوشتهٔ «اِیمی تیمبرلِیک» به دنبال کشف جواب آن‌هاست. رمان کبوترهای وحشی را نیلوفر امن‌زاده ترجمه کرده و نشر پرتقال به تازگی آن را منتشر کرده است.

 «کبوترهای وحشی» رمانی مهیج با اتفاقاتی عجیب است که مخاطب را دائم شگف‌زده می‌کند. نویسنده با طرح معما و جلو بردن مخاطب با معمایش او را در لذت کشف جواب تنها نمی‌گذارد و هرچند تلاش کرده دائم یک قدم از مخاطب جلو باشد، که این مشخصهٔ یک رمان پلیسی خوب است، اما در عین حال او را هرگز تنها‌‌ رها نکرده است.

 «کبوترهای وحشی»، مخاطب را درگیر کشف معمایی می‌کند که تا به انت‌ها او را دنبال خود می‌کشد و همین مسئله بر جذابیت اثر برای مخاطب و لذت خوانش یک رمان خوب افزوده است.

نویسنده در ساختن فضا و حس‌و‌حال و شکل آداب و رفتار مردم آن روزگار و زندگی در آمریکای قرن نوزدهم بسیار موفق عمل کرده و مخاطب را به خوبی با داستان خود همراه و همسو ساخته است. به‌طوری که خود را در آن دوره و زمان احساس می‌کند.

رمان معمایی «کبوترهای وحشی» را نشر پرتقال در ۲۳۲ صفحه قطع رقعی و با قیمت ۱۳ هزار تومان منتشر کرده است.

انتشارات پرتقال رمان «کبوترهای وحشی»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر