کد خبر: 506290 A

کتاب «ماه عاشق» زندگینامه داستانی مردی از دیار لغت، دکتر محمد معین، طی هفت شب پی در پی از هفدهم تا بیست و سوم تیر، در برنامه کتاب شب خوانده خواهد شد.

به گزارش ایلنا، کتاب «ماه عاشق» زندگینامه دکتر محمد معین، داستانی را «سرور کتبی» نوشته، انتشارات سروش آن را منتشرکرده و «محمدباقر رضایی» کار انتخاب و آماده‌سازی آن برای خوانش در برنامه کتاب شب را به عهده داشته است.

محمد معین یکی از دانشمندان و ادیبان تکرار نشدنی این سرزمین و از همه مهم‌تر انسان فرهیخته‌ای بود که یک دم از عشق و اعتقاد خود فاصله نگرفت و کار تدوین فرهنگ شش جلدی معین را با مرارت فراوان به انجام رساند. علی اکبر دهخدا و نیما یوشیج آنقدر به این مرد بزرگ علاقه داشتند که هر دو، در وصیتنامه‌های خود، او را به عنوان تنها وصی و اختیاردار مطلق آثارشان معرفی کردند.

گفتنی است در تهران، یک خیابان و همچنین یک ایستگاه مترو را به نام استاد معین نامگذاری کرده‌اند و سالروز درگذشت او، سیزدهم تیرماه است.

برنامه کتاب شب، کاری از گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیوتهران است که هرشب ساعت ۲۳: ۳۰، کتاب‌های مشهور ایران و جهان را با صدای بهروز رضوی برای علاقه مندان آثار بر‌تر، بازخوانی می‌کند.

تهیه کننده این برنامه رضا قربانی و نویسنده و کار‌شناس آن محمدباقر رضایی است.

بهروز رضوی دکتر محمد معین روایت زندگی دکتر محمد معین با صدای بهروز رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر