کد خبر: 508752 A

بردیا کیارس به‌عنوان رهبر مهمان به ارکستر تئاتر موزیکال دولتی آذربایجان دعوت شده و قرار است اوایل مهر با این ارکستر روی صحنه برود.

به گزارش ایلنا، علی قسمت لالایُف (رئیستئاتر موزیکال دولتی آذربایجان) از بردیا کیارس برای رهبری دو اپرای «مشهدی عباد» و «آرشین مالالان» دعوت کرد تا برای اجرایی که در مهر برگزار می‌شود این ارکستر را هدایت کند.

این کنسرت در قالب یکی از اجراهای جشنواره «اوزیر حاجی بیک‌اف» در تاریخ 23 و 24 سپتامبر(  1 و 2 مهر) روی صحنه خواهد رفت.

بردیا کیارس درباره این همکاری گفت: چندی پیش به دلیل برخی مذاکرات در حوزه موسیقی به باکو سفر کردم و دعوت آنها را برای رهبری ارکستر تئاتر موزیکال دولتی آذربایجان پذیرفتم. در این سفر همچنین به واسطه پروفسور علی قسمت لالایُف توانستم دیداری با وزیر فرهنگ آذربایجان داشته باشم.

وی افزود: من همواره علاقه زیادی به موسیقی آذربایجان داشتم و به سبب آشنایی پدرم با فرهنگ این کشور، ارتباطم را با جهان موسیقایی این نقطه از دنیا حفظ کردم و امروز خوشحالم که در یکی از بزرگ‌ترین جشنواره‌های آذربایجان شرکت می‌کنم. هر چند من آذری زبان نیستم اما موسیقی آذری را به خوبی درک می‌کنم و می‌خواهم در این اجرا ثابت کنم که موسیقی می‌تواند زبان مشترک بین مردم باشد.

بنیاد حیدرعلی اف و وزارت فرهنگ و گردشگری جمهوری آذربایجان برگزارکننده جشنواره «اوزیر حاجی بیک اف» هستند که از 18 تا 28 سپتامبر در باکو برگزار می شود و هر ساله موسیقیدان‌های زیادی از اقصی نقاط جهان را به خود جلب می‌کند.

بردیا کیارس پس از تور کنسرت‌هایش با West Eastern Divan Orchestra  که از 25 جولای شروع و تا 21 آگوست در آمریکای جنوبی و برخی کشورهای اروپا ادامه دارد به باکو سفر و تمرینات‌اش را با ارکستر تئاتر موزیکال دولتی این کشور آغاز خواهد کرد.

بردیا کیارس ارکستر تئاتر دولتی آذربایجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر