کد خبر: 519362 A

تا پایان روایت زندگی سه نفر از زنان قلعه زاهدی (محله جمشید)، لیلی، پری و اکرم در نمایش «روز عقیم»، تنها سه هفته باقی است.

 به گزارش ایلنا، نمایش «روز عقیم» به نویسندگی و کارگردانی حسین کیانی و با بازی رویا میرعلمی، فهیمه اَمَن‌زاده و شایسته ایرانی که هر شب ساعت ۲۱ در تماشاخانه خصوصی باران روی صحنه می‌رود تنها تا روز جمعه سوم شهریور روی صحنه خواهد بود.

تا پایان این نمایش اجتماعی که روایتگر زندگی سه نفر از زنان قلعه زاهدی (محله جمشید) با نام‌های لیلی (رویا میرعلمی)، اکرم (فهیمه اَمَن‌زاده) و پری (شایسته ایرانی) است... تنها سه هفته دیگر باقی است.

حسین کیانی در همین خصوص در یادداشتی کوتاه نوشت: «نمایش «روز عقیم»، اثری است از نسل نمایش‌های رو به انقراض. نمایش‌هایی که از زخم‌های عمیق و دردهای درمان نشده جامعه ایرانی روایت‌گری می‌کنند اما حجم عظیم تئا‌تر بی‌مسئله و وهم‌زده، تئا‌تر شکل‌محور و گیشه‌گرا و تئا‌تر تماشاگر فریب، دارد سبب‌ساز انقراض تاریخی‌شان می‌شود.

البته که تا وقتی نمایشنامه‌نویس و نمایشگرِ انسان‌فهمِ ایرانی هست، این انقراض به تعویق خواهد افتاد اما آنچه نابودی نمایش اجتماعی انسان ایرانی را سرعت می‌بخشد تماشاگر است، که باید انتخاب کند که آیا حقایق تلخ و تیره پیرامون خود را دوست دارد ببیند یا حبابی فریبنده که هیچ ارتباطی به زندگی انسان ایران اکنون ندارد. تماشاگر است که باید انتخاب کند، انتخابی تاریخی.»

 «روز عقیم» تا سوم شهریور هر شب ساعت ۲۱ در تماشاخانه خصوصی باران روی صحنه می‌رود.

زنان قلعه زاهدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر