کد خبر: 528201 A

معاون انجمن نویسندگان چین در گفت‌وگو با ایلنا:

معاون انجمن نویسندگان چین می‌گوید: در چین پدیده جدیدی به اسم نویسندگان مجازی داریم، یعنی برخی نویسندگان داستان‌هایشان را در فضای اینترنت منتشر می‌کنند که دولت از این نویسندگان هم حمایت می‌کند.

مو خن ین (معاون انجمن نویسندگان چین) در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی ایلنا به چین، دربار این انجمن و فعالیت‌های آن گفت: انجمن نویسندگان چین یک اتحادیه دولتی محسوب می‌شود و تعداد اعضای این انجمن چند صد نفر است که در زمینه‌های مختلفی فعالیت می‌کند، مثل چاپ کتاب‌های نویسندگان، ترجمه کتاب‌های داخلی، ترجمه کتاب‌های خارجی. این انجمن در اکثر شهرها فعال است و در تمام مناطق کشور از نویسندگان چینی حمایت می‌کند. در نمایشگاه کتاب پکن هم غرفه داریم و آثار نویسندگان بزرگ چینی را عرضه می‌کنیم.

او ادامه داد: در همه زمینه‌ها از نویسندگان حمایت می‌کنیم هم حمایت فکری و معنوی و هم حمایت مالی. به عنوان مثال آثار تازه منتشر شده نویسندگان را با گرفتن مراسم رونمایی، جلسات نقد و بررسی یا انجام تبلیغات در رسانه‌ها به مردم معرفی می‌کنیم. همچنین نویسندگان و ناشران را برای ارتباط گرفتن ادبی نا ناشران و نویسندگان خارجی حمایت می‌کنیم. علاوه بر اینها در چین پدیده جدیدی به اسم نویسندگان مجازی داریم، یعنی برخی نویسندگان داستان‌هایشان را در فضای اینترنت منتشر می‌کنند که دولت از این نویسندگان هم حمایت می‌کند. به نویسندگان کمک‌های مالی هم می‌شود هم از طرف مردم و هم از طرف دولت.

این نویسنده چینی سپس با اشاره به علاقه برخی نویسندگان به انتشار داستان‌هایشان در فضای اینترنت اظهار داشت: علاقه به انتشار داستان در فضای اینترنت بین نویسندگان مختلف متفاوت است، برخی روش سنتی انتشار کتاب را ترجیح می‌دهند و برخی هم شیوه انتشار مجازی را، خیلی‌ها هم هر دو روش را درست می‌دانند و کتاب‌ها هم کاغذی و هم الکترونیک منتشر و عرضه می‌شوند. البته برای انتشار کتاب کاغذی باید اثر واقعاً مطرح و قابل توجه باشد.

نمایشگاه کتاب پکن انجمن نویسندگان چین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر