کد خبر: 530347 A

کتابفروشان سراسر کشور توانستند در طرح تابستان کتاب ۵۰۰ هزار نسخه کتاب را به بیش از ۱۹۶ هزار نفر بفروشند.

به گزارش ایلنا، حدود ۵۰۰هزار نسخه کتاب در طرح تابستانه کتاب از سوی کتابفروشان سراسر کشور به فروش رفته است. این درحالی است که مهلت استفاده از این طرح در مراکز استان‌ها به پایان رسیده اما در شهرستان‌ها تا ۱۳ شهریور ماه همچنان ادامه دارد.

کتاب‌های «قهوه‌ی سرد آقای نویسنده»، «سلام بر ابراهیم»، «سمفونی مردگان»، «یک عاشقانه‌ی آرام»، «چشم‌هایش»، «جای خالی سلوچ»، «چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم»، «سووشون»، «ریحانه بهشتی یا فرزند صالح» و «سال بلوا» همچنان جزو پرفروش‌ترین کتاب‌های تالیفی طرح «تابستانه کتاب» هستند.

از جمله کتاب‌هایی که در فهرست پرفروش‌ترین‌های طرح «تابستانه کتاب» در بخش ترجمه قرار گرفته‌اند می‌توان به «ملت عشق»، «من پیش از تو»، «جزء از کل»، «دختری که پشت سر گذاشتی»، «پس از تو»، «بیشعوری»، «دنیای سوفی»، «یک بعلاوه یک»، «عقاید یک دلقک» و «هنر شفاف اندیشیدن» اشاره کرد.

همچنین در بخش کتاب‌های کودک تالیفی در طرح «تابستانه کتاب» کتاب‌های «می‌می‌نی چه دوست نازنینی»، «می‌می‌نی یه عالمه شیرینی»، «پنیر داداش ماسته حرف می‌می‌نی راسته»، «می‌می‌نی تو مهدکودک دوسته با فیل و اردک»،  «می‌می‌نی حالا تمیزترینی»، «می‌می‌نی دیگه بیکاره دوست و رفیق نداره»، «تن تن و سند باد»، «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب: قصه‌های برگزیده از قصه‌های قرآن»، «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب: قصه‌های چهارده معصوم (ع)» و «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب: قصه‌های برگزیده از گلستان و ملستان» به عنوان آثار پرفروش شناخته شدند.

از آثار پرفروش در بخش کتاب‌های کودک ترجمه نیز  می‌توان از  کتاب‌های «دنیای معرکه‌ی تام گیتس»، «شازده کوچولو»، «بهانه‌های عالی و چیزهای خوب دیگر»، «خانه درختی ۱۳ طبقه»، «همه چی محشر است (نسبتا)»، «خانه درختی ۶۵ طبقه»، «پرونده‌ی ویژه: فراتر از ترس!» ، « «فکرهای نبوغ‌آمیز (بیشترشان)»، «خانه درختی ۲۶ طبقه»، «خانه درختی ۳۹ طبقه» نام برد.

در این طرح، استان تهران با ۱۴۸ کتابفروشی، اصفهان با ۹۸ کتابفروشی و قم با ۹۳ کتابفروشی بیشترین مشارکت را در طرح داشته‌اند.

علاقه‌مندان و خریداران کتاب می‌توانند تا ۱۳ شهریور در شهرستان‌ها به کتابفروشی‌های عضو طرح مراجعه و از تخفیف ۲۰ تا ۲۵ درصدی خرید کتاب در این طرح تا سقف یکصد هزار تومان استفاده کنند.

طرح تابستانه کتاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر