کد خبر: 530421 A

ارکستر و کر بزرگ بل کانتو به رهبری نیما پناهی‌ها، با چیدمانی متفاوت از نوازندگان و خوانندگان روی صحنه می‌رود.

به گزارش ایلنا، نیما پناهی‌ها (رهبر ارکستر بل کانتو) از اجرای آثاری متفاوت از اپراهای ایتالیایی خبر داد و همچنین به چیدمانی جدید و متفاوت از نوازندگان و خوانندگان بل کانتو در اجرای ۱۴ شهریور اشاره داشت.

رهبر اپرای بل کانتو در خصوص انتخاب رپرتوار جدید گفت: در این سالها آثار بسیاری از اپراهای ایتالیایی، توسط ارکستر بل کانتو روی صحنه اجرا شده‌اند که در میان آنها آثار آهنگساز برجسته، جوزپه وردی سهم بیشتری داشته‌اند. اپراهایی چون نابوکو، لا تراویاتا، دون کارلو، ارنانی و ریگولتو، در اجراهای قبلی بل کانتو، بسیار تاثیرگذار و خاطره‌ساز شدند و از سوی مردم با استقبال زیادی مواجه شدند.

وی در ادامه افزود: در اجرای ۱۴ شهریور، دو اپرای دیگر از جوزپه وردی مورد توجه بیشتری قرار گرفته‌اند که هر دو در شمار برجسته‌ترین شاهکارهای تاریخ اپرا هستند. یکی اپرای مکبث برگرفته از تراژدی مکبث اثر ویلیام شکسپیر و دیگری اپرای نیروی سرنوشت (لا فورتسا دل دستینو) که هر دوی آنها ساخته جوزپه وردی بر روی لیبرتوی (اپرا نامه) فرانچسکو ماریا پیاوه است.

نیما پناهی‌ها در ادامه از تفاوت چیدمان نوازندگان در اجرای ۱۴ شهریور خبر داد که مهم‌ترین آن حضور سازهای بادی چوبی ازجمله فلوت و ابوا در ترکیب ارکستر است.

رهبر بل کانتو، همچنین از همکاری بهنام ابوالقاسم، نوازنده برجسته پیانو ابراز خرسندی کرد و حضور نوازندگان باسابقه ارکستر را نویدبخش اجراهای موفق این گروه دانست.

وی در ادامه از همکاری با امین عطایی (کنسرت مایستر و نوازنده ویولن) شقایق صادقیان (نوازنده فلوت) نازنین احمدزاده (نوازنده ابوا) نوید شعبان زاده (نوازنده ویولن) کاوه تسعیری (نوازنده ویولا) بهرنگ معتمدی (نوازنده ویولنسل) و هادی اسماعیلی (نوازنده کنتر باس) در ترکیب نوازندگان ارکستر بل کانتو خبر داد.

پناهی‌ها در خصوص نحوه انتخاب خوانندگان آواز زیبا در این کنسرت بیان کرد: انتخاب خوانندگان در کر بل کانتو با دقت زیادی انجام می‌گیرد. رپرتوار بل کانتو بسیار دشوار است، همچنین اجرای خوانندگان بر روی تکست ایتالیایی, آنهم با رعایت دقیق اصول اجرا و نیز تسلط کامل در ارائه دقیق ریتم و فرکانس نتها، مستلزم داشتن تسلط بر سلفژ و نیز تلاش بی‌وقفه خوانندگان این تیم است.

وی خاطرنشان کرد: خواندن کر در بل کانتو از احترام و جایگاه بالایی برخوردار است. بل کانتو مورد علاقه و محبوب خوانندگان است به طوری که خوانندگان مطرح و با سابقه اپرا و آواز کلاسیک، در آن به اجرای کر می‌پردازند. خواندن کر در بل کانتو از احترام و جایگاه بالایی برخوردار است.

نیما پناهی‌ها کنسرت ارکستر و کر بل‌کانتو با رهبری نیما پناهی‌ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر