کد خبر: 530746 A

داروغه‌زاده در گفت‌وگو با شبکه خبر:‌

داروغه‌زاده می‌گوید: 12 فیلم در کمیته رفع توقیف فیلم‌ها بررسی و مشکل 5 فیلم حل شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ابراهیم داروغه‌زاده که شامگاه پنجشنبه (9 شهریور) در برنامه شهر فرنگ شبکه خبر حاضر شده بود، گفت: باید یک تعامل خوب بین دولتمردان و سینماگران برقرار کنیم. باید به سمتی حرکت کنیم که دولتمردان در قبال فیلم‌هایی که سینماگران درباره مشکلات و معضلات می‌سازند؛ سعه صدر بیشتر داشته باشند و از طرفی فیلمسازان نیز مصالح ملی را در نظر بگیرند.

وی درباره تحریم برخی فیلم‌ها توسط حوزه هنری گفت: طبق قانون سینماها مختار هستند که فیلم‌ها را انتخاب کنند و نمایش دهند. اینکه حوزه هنری برخی فیلم‌ها را نمایش نمی‌دهد را نمی‌توان نام تحریم روی آن گذاشت و براساس قانون شورای صنفی نمایش؛ سینماداران این اختیار را دارند که فیلم انتخاب کنند و نمایش بدهند یا ندهند.

 وی درباره فعالیت کمیته رفع توقیف فیلم‌های سینمایی گفت: 12 فیلم در کمیته رفع توقیف فیلم‌های توقیفی مطرح شد که درباره 5 فیلم به جمع‌بندی نهایی رسیدیم. این فیلم‌ها با اصلاحاتی توانستند نظر کمیته را جلب کنند و پروانه نمایش بگیرند.

وی ادامه داد: نظام رده‌بندی سنی فیلم‌ها را براساس تجربه جهانی آماده کرده‌ایم و هفته آینده رونمایی می‌کنیم. براساس این طرح شورای صدور پروانه نمایش فیلم‌ها را رده بندی سنی می‌کند.

ابراهیم داروغه زاده شهر فرنگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر