کد خبر: 533177 A

فاطمه معتمدآریا:

آیین دیدار و اکران خصوصی فیلم سینمایی «پریناز» شب گذشته پانزدهم شهریور ماه با حضور عوامل فیلم و اهالی سینما در موزه سینما برگزار شد.

 به گزارش ایلنا، فاطمه معتمدآریا با اشاره به توقف هفت ساله اکران این فیلم گفت: قبل از ورود به سالن با یکی از عوامل صحبت می‌کردم که در آن زمان دختربچه‌اش تازه متولد شده بود و حالا این دختربچه به مدرسه می‌رود. بعد از شنیدن این مطلب هم خوشحال شدم و هم بغضم گرفت.

وی ادامه داد: این دقیقا همان حسی است که نسبت به این فیلم دارم. هنوز فکر می‌کنم این فیلم را چند روز پیش کار کردم و آن اشتیاق و لذتی که باید از بزرگ شدنش حس می‌کردم را به دست نیاوردم.

فاطمه معتمدآریا ادامه داد: خیلی بد است که زحمات یک گروه سینمایی به دلایل شخصی یا هر دلیل دیگری متوقف شود و بعد از هفت سال آن را نمایش بدهند. این بچه هفت ساله‌ای که آن را تماشا می‌کنید برای ما یک نوزاد است و امیدوارم در آغوش شما خوش بدرخشد.

شبنم قلی‌خانی هم بعد از معتمدآریابا  خوشامدگویی به مهمانان گفت: من امشب یک حس دوگانه دارم، هم خوشحالم که این فیلم اکران می‌شود، چون بالاخره هیچ فیلمسازی دوست ندارد برای گنجه فیلم بسازد و می‌خواهد اثرش به روی پرده بیاید و هم ناراحتم به این دلیل که فکر می‌کنم در این کار بزرگترین لطمه را نقش خورشید خورد. کاراکتری که وقتی بازی کردم این نبود که در اینجا می‌بینید و درحال حاضر فقط ده ثانیه از آن باقی مانده است.

او در مورد این نقش و بازی خود در «پریناز» گفت: خدا را شکر آقای کایدان در اینجا حضور دارند و می‌دانند که چه نوشته‌اند. خورشید نقشی بود که خیلی دوستش داشتم و زحمت زیادی برای آن کشیدم. یادم هست بعد از تدوین اولیه هرکسی در اتاق تدوین این اثر را دیده بود به من زنگ می‌زد و می‌گفت چه نقش خوبی بازی کردی، حتما جایزه می‌گیرد، اما از آن خورشید فقط ده ثانیه باقی مانده است. بازیگرانی که در جمع هستند می‌دانند بعد از اینکه فیلمبرداری یک کار تمام می‌شود، بازیگر دیگر هیچ کاره است و به راحتی و به هر دلیلی نقش او قلع و قمع می‌شود، ضرر چنین اتفاقی را هم فقط بازیگر حس می‌کند.

در این آیین دیدار فاطمه معتمدآریا، مژگان بیات، شبنم قلی‌خانی، امیرحسین فتحی و حسن نجاریان از بازیگران فیلم و اسحاق خانزادی، بابک کایدان، ژاله زکی‌زاده، کامبیز دارابی، پرویز پورحسینی، الهام پاوه‌نژاد، شهرام حقیقت‌دوست، سعید داخ، جلیل فرجاد، لاله صبوری، پدرام شریفی، هادی کاظمی، کاظم راست‌گفتار، ساعد نیک‌ذات، امیر حاج رضایی، ابراهیم اصغرزاده حضور داشتند و بهارم بهرامیان نیز که در حال ساخت سریال از یادها رفته است انتهای مراسم به گروه پیوست.

فیلم سینمایی «پریناز»، دومین ساخته‌ بلند بهرام بهرامیان، هفت سال بعد از ساخت، از چهارشنبه یکم شهریور در گروه هنر و تجربه اکران شده است.

فاطمه معتمد آریا فیلم پریناز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر