کد خبر: 536093 A

«پنجمین عرس بین‌المللی بیدل دهلوی» روزهای ۲۲ و ۲۳ آذر ماه ۱۳۹۶ برابر با ۱۳ و ۱۴ دسامبر ۲۰۱۷ با حضور مهمانان داخلی و خارجی در تهران برگزار خواهد شد.

به گزارش ایلنا، پیش از این و در مرادماه فراخوان کنگره پنجمین عرس بین‌المللی بیدل دهلوی منتشر شده بود و شرایط و ضوابط حضور در این کنگره بین‌المللی همراه با محورهای موضوعی مقالات اعلام شده بود.

آن چنانکه در فراخوان کنگره آمده عرس بین‌المللی بیدل دهلوی «میعاد همدلی و هم‌افزایی استادان و خادمان ایرانی و غیرایرانی زبان و ادب فارسی است که نقد گرامی عمر و ودیعۀ خداداد استعداد را وقف بازشناسی، معرفی و احیای میراث جهانگیر فارسی کرده، نویافته‌های ارجمند خویش را در این مجلس محتشم به محکّ نقد ونظر صیرفیان صاحب اهلیت و انصاف از گوشه و کنار عالم می برند.

عرس پنجم نیز همچون عرس‌های پیشین، عرصه‌ای سزاوار برای عرضه داشت آخرین پژوهش‌ها و دستاوردهای ادبی، فرهنگی و علمی استادان و پژوهشگران در زمینۀ بیدل‌شناسی به طور خاص و میراث فارسی برون‌مرز به طور عام است.

پژوهشگران و اندیشمندان گرامی می‌توانند ثمرۀ مطالعات و تحقیقات خود را در یکی از زمینه‌های اعالم شده و در قالب مقاالت علمی و آکادمیک به دبیرخانۀ «پنجمین عرس بین‌المللی بیدل دهلوی» ارسال کنند.

چهارمین «عرس بیدل» روزهای ۲۹ و ۳۰ دی‌ماه سال گذشته با حضور استادان، پژوهشگران و بیدل شناسان ایرانی و خارجی در تالار همایش‌های وزارت کشور برگزار شد.

2345

کنگره عرس بیدل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر