کد خبر: 537300 A

مشاور رییس جمهور فرانسه در امور خارجه از آثار دوسالانه مجسمه سازی تهران دیدن کرد و برای برپایی نمایشگاه آثار هنرمندان فرانسوی در موزه هنرهای معاصر تهران ابراز تمایل کرد.

به گزارش ایلنا، مشاور رییس جمهور فرانسه در امور خارجه از آثار دوسالانه مجسمه‌سازی تهران دیدن کرد و برای برپایی نمایشگاه آثار هنرمندان فرانسوی در موزه هنرهای معاصر تهران ابراز تمایل کرد.

مشاور رییس جمهور فرانسه در امور خارجه پس از بازدید از نمایشگاه آثار دوسالانه با مجید ملانوروزی (مدیرکل دفتر امور هنرهای تجسمی) گفت و گو کرد. مشاور رییس جمهور فرانسه در امور خارجه در این دیدار گفت: این نمایشگاه نشان می‌دهد که فرهنگ و هنری که هزاران سال فرهنگ و تمدن را پشت سر خود دارد همچنان در تکاپوست و آثار جدیدی خلق می‌کند.

مشاور رییس جمهور فرانسه همچنین با اشاره به گنجینه آثار موزه هنرهای معاصر تهران اظهار کرد: گنجینه آثار مدرن این موزه ارزشمند و جذاب است.

وی ضمن قدردانی از موزه هنرهای معاصر تهران بیان کرد: تمایل دارم که نمایشگاهی از آثار هنرمندان فرانسوی در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار شود.

مجید ملانوروزی در این مراسم ضمن قدردانی از سفیر و رایزن فرهنگی فرانسه در تهران به خاطر کمک و همراهی در تقویت مناسبات فرهنگی ایران و فرانسه گفت: هنرمندان تجسمی و سینمای ایران از فرانسه متأثرند و فرهنگ و هنر فرانسه بسیار تاثیرگذار بوده است و حضور هنرمندان ایرانی در شهرک مطالعاتی سیته فرانسه ارتباط هنری و فرهنگی دو کشور را تقویت کرده است.

ملانوروزی با استقبال از پیشنهاد فرانسه برای برگزاری نمایشگاه هنرمندان فرانسه در موزه هنرهای معاصر تهران گفت: امیدواریم که در این دوره این نمایشگاه برنامه ریزی و برگزار شود.

مدیر کل دفتر امور هنرهای تجسمی ادامه داد: سالانه بیش از ۱۰۰ هزار نفر از نمایشگاه‌های موزه هنرهای معاصر دیدن می‌کنند و نمایشگاهی که از آثار خارجی و ایرانی گنجینه موزه در ابتدای سال جاری برگزار شد به طور میانگین روزانه بیش از دو هزار نفر بازدیدکننده داشت که این تعداد بازدید کننده در ایران برای نمایشگاه آثار مدرن قابل توجه است.

در پایان این دیدار ملانوروزی کتاب آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران را به مشاور رییس جمهور فرانسه در امور خارجه  و سفیر این کشور در تهران اهدا کرد.

هفتمین دوسالانه مجسمه‌سازی تهران فرانسوی‌ها برای برپایی نمایشگاهی در موزه هنرهای معاصر اظهار علاق دوسالانه مجسمه‌سازی تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر