کد خبر: 537501 A

شبکه دو سیما در ایام سوگواری سید و سالار شهیدان؛ حضرت ابا عبدا... حسین (ع) برنامه «نو نوایان» را برای گروه سنی نوجوان تدارک دیده است.

به گزارش ایلنا، این برنامه با محوریت استعدادیابی مداحان نوجوان، هدف‌های خود را تأثیر آموزه‌های زندگی اهل بیت (ع) بر سبک زندگی نوجوانان، آشنایی هرچه بیشتر نوجوانان با آموزه‌های کربلا و آموزش اصولی شیوه‌ها و راهکارهای عملی و اجرایی مداحی و مرثیه‌سرایی اهل بیت (ع) برگزیده است.

«نونوایان» علاوه بر بخش رقابتی از بخش‌های مختلفی چون «پدر، عشق، پسر» شامل روایت‌هایی از واقعه کربلا، حضور در حسینیه‌ها و گفتگو با پیرغلامان حسینی پیرامون بایدها و نبایدهای مداحی، تقدیم نامه، مسابقه پیامکی نشانی، کاروان، حدیث روز و ... تشکیل شده است.

شرکت‌کنندگان در این برنامه که در گروه سنی ۱۰ تا ۱۶ سال قرار دارند؛ طی فراخوانی تا پانزدهم شهریورماه یک دقیقه از فیلم مداحی خود را ارسال کرده‌اند.  سپس پیشکسوتان مداحی یا همان پیرغلامان حسینی از میان فیلم‌های رسیده دست به انتخاب زده و طی آموزش‌هایی این نوجوانان در مراحل مختلف به رقابت با یکدیگر می‌پردازند و درنهایت افراد برگزیده معرفی می‌شوند.

«نو نوایان» کاری است از گروه کودک و نوجوان با همکاری کانون مداحان استان تهران و به تهیه‌کنندگی و اجرای سیداسماعیل موسوی و امیر کیانی که در ایام محرم هر روز ساعت ۱۹:۰۰ روانه آنتن خواهد شد.

شبکه دو سیما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر