کد خبر: 537517 A

بررسی یک رمان جدید در مجموعۀ «قله‌های ادبیات جهان» توسط نشر چترنگ منتشر شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رمان « سفر به انتهای شب» نوشته لویی فردینان‌ سلین به تازگی با ترجمه رضا علیزاده در مجموعه «قله‌های ادبیات جهان» منتشر شده است.

رمان «سفر به انتهای شب» نوشته لویی فردینان‌ سلین، رمانی جدی، پرشور و مردم گریز و سرشار از طنزی تلخ و تیره‌ترین بدگمانی به انسان است هنگامی که این کتاب برای اولین بار در سال ‌۱۹۳۲ به چاپ رسید، بسیاری از منتقدان را شگفت‌زده کرد و چندی بعد کتاب با اقبال عمومی فراوان همراه شد. تاکنون میلیون‌ها خواننده در سراسر جهان تحت تأثیر ذوق و قریحۀ سلین قرار گرفته‌اند.

جان استارک در این اثر نشان می‌دهد که چرا این اثر خارق‌العاده تحسین و حیرت مخاطبان را برانگیخته است و باید در زمرۀ برترین آثار ادبی قرن بیستم قرار گیرد.

کتاب «قله‌های ادبیات جهان: دربارۀ سفر به انتهای شب سلین» با ترجمه رضا علیزاده در ۱۲۸ صفحه و به قیمت ۱۲۵۰۰ تومان توسط انتشارات چترنگ منتشر شده است.

مجموعۀ «قله‌های ادبیات جهان» به دنبال معرفی کوتاه و سادۀ مهم‌ترین آثار ادبی جهان از دوران کلاسیک تا قرن بیستم است. هر کتاب از این مجموعه به بررسی یکی از آثار مهم ادبیات جهان اختصاص دارد و به پیشینۀ تاریخی و فرهنگی، تأثیر کتاب بر آثار دیگر و راهنمایی برای مطالعۀ بیشتر آن می‌پردازد. ناشر می‌گوید در انتشار این کتاب‌ها اگرچه سعی بر این بوده که از اصطلاحات دشوار ادبی استفاده نشود، با وجود این واژگان مهم کاملاً توضیح داده ‌شده است.

لویی فردینان سلین انتشارات چترنگ مجموعه «قله‌های ادبیات جهان» رمان « سفر به انتهای شب»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر