کد خبر: 537904 A

آیین نکوداشت محمود فرشچیان به همراه رونمایی از آثار وی شامگاه پنجشنبه ۳۰ شهریور در تالار وحدت برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، اثر محمود فرشچیان پنجشنبه ۳۰ شهریور ساعت ۲۰:۳۰ با حضور جمعی از هنرمندان و چهره‌های فرهنگی و هنری و نمایندگان مجلس و شورای شهر رونمایی می‌شود.

این مراسم از سوی انتشارات خانه فرهنگ و هنر گویا و مشارکت انجمن هنرهای تجسمی و بنیاد رودکی برگزار می‌شود .

 سیدناصر میرباقری (مدیر انتشارات فرهنگ و هنر گویا) با اعلام این خبر گفت: اثر جدید محمود فرشچیان شامل گنجینه شاهکارهای فرهنگ و هنر ایران به نویسندگی و کارگردانی امیر صبوری در قالب لوح فشرده، دیوان حافظ به خط رسول مرادی و نگارگری فرشچیان و کتاب سلطان سریر صبح خیزان اثر اسرافیل شیرچی است.

وی با اشاره به اهمیت آخرین اثر فرشچیان گفت: این کتاب نفیس در برگیرند آخرین آثار محمود فرشچیان است.

مدیر انتشارات فرهنگ و هنر گویا با اشاره به اهمیت تلفیق چاپ فاخر، صحافی ممتاز و اثر هنرمند در کنار یکدیگر بیان کرد: چاپ تازه‌ترین کتاب فرشچیان نزدیک چهار سال طول کشید چراکه هر اندازه کار هنری غنی‌تر باشد، کار ما هم سخت‌تر خواهد بود. اگر در بخش چاپ درصدی از کار کم یا زیاد شود، کار با مشکل مواجه می‌شود و اگر بعد از چاپ هم کار صحافی به خوبی انجام نشود، زحمات هنرمند و چاپ از بین می‌رود.

میرباقری با اشاره به بهترین خاطره خود در صنعت نشر افزود: بهترین خاطره من به زمان انتشار کتاب آثار  فرشچیان باز می‌گردد که ایشان بعد از دیدن آن سجده شکر به جا آورد و من از دیدن آن صحنه لذت بسیار بردم. 

نمایش فیلم مستندى از زندگی محمود فرشچیان به نویسندگی و کارگردانی امیر صبوری از دیگر بخش‌های این مراسم است.

تالار وحدت محمود فرشچیان مراسم تجلیل از فرشچیان برگزار می‌شود+اکران مستندی از هنرمند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر