کد خبر: 538000 A

نمایشگاه عکس«موصل، رالی بی‌قراری» از 31 شهریور تا 11 مهرماه از ساعت 14 تا 21 در خانه هنرمندان تهران، گالری گلستان برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، مریم مزروعی، مجموعه عکس‌های خود از موصل و کوبانی را در خانه هنرمندان به نمایش می‌گذارد.

این نمایشگاه حاصل سفر این عکاس و روزنامه‌نگار به  مناطق اطراف موصل و دیدن کمپ‌های نظامیان و محل اسکان آوارگان موصل و کوبانی است.

مریم مزروعی در روزهای منتهی به شروع عملیات آزادسازی موصل به این شهر سفر کرده و نتیجه مشاهدات خود را در قالب عکس ثبت کرده و به تصویر کشیده است.

در این نمایشگاه 46 قطعه عکس به نمایش درآمده و در متن دعوتنامه آن آمده است: از یک جایی به بعد همه چیز تعارف می‌شود، همه دغدغه‌ها رنگ می‌بازد، از یک جایی به بعد فقط می‌خواهی برگردی به همه نگرانی‌های دیروز، به انتخاب بین رنگ لباس و کفش، به باک خالی ماشین، به شیطنت‌های دخترک همسایه، به همه کتاب‌های نخوانده و جا گذاشته میان آوارها، همه فیلم‌های ندیده، به همه بگومگوهای سیاسی... از یک جایی به بعد می‌خواهی برگردی به یک روز قبل از جنگ و از همین است که جنگ‌زده که باشی دچار سندروم پاهای بی‌قرار می‌شوی، مثل همه وقت‌هایی که هیچ کاری از دستت برنمی‌آید، بلند می‌شوی و عرض حال را می‌روی و برمی‌گردی. صبح، ظهر، عصر و شب در سکوتی مرگبار تنها اما میان دیگران رونده، راسته خاکی بین چادرهای آوارگی و کانکس‌ها را در کمپ پناهندگان می‌روی و برمی‌گردی، می‌روی و برمی‌گردی، می‌روی و برمی‌گردی... می‌خواهی برگردی به یک روز قبل از  شروع جنگ، به امنیت همه روزمرگی‌ها… شاید از همین است که وقتی سفر ناگهان و به اجبار و البته معجزه ناتمام می‌ماند و پروژه و تجهیزات از دست می‌رود تو برمی‌گردی با عکس‌های مانده از  لبخند کودکانی آواره که جنگ و فلاکت را طبیعیت زندگی خود می‌بینند و مردان و زنانی عصبانی در رالی بی‌قراری که دوربین و اسلحه دیگران را یکسان و شریک در فلاکت‌شان می‌دانند.

نمایشگاه عکس«موصل، رالی بی‌قراری» از 31 شهریور تا 11 مهرماه از ساعت 14 تا 21 در خانه هنرمندان تهران، گالری گلستان برگزار می‌شود.

69

خانه هنرمندان موصل و کوبانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر