کد خبر: 544437 A

سمینار دو روزه همایش بین‌المللی هفتمین دوسالانه مجسمه‌سازی تهران با عنوان «مجسمه: درنگی بر وضعیت» 17 و 18 مهرماه در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، سمینار دو روزه همایش بین‌المللی هفتمین دوسالانه مجسمه‌سازی تهران با عنوان «مجسمه: درنگی بر وضعیت» ۱۷ و ۱۸ مهرماه در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار می‌شود.

این سمینار امروز و فردا ساعت ۱۴ تا ۱۸ برگزار می‌شود. در نخستین روز این سمینار ابتدا هلیا دارابی (دبیر همایش) گزارشی از برنامه‌های همایش بیان می‌کند و در ادامه هاله تلنگر (هنرمند مجسمه‌ساز و معاصر ترکیه) سخنرانی می‌کند. سخنرانی حمید کشمیرشکن با عنوان «ذات‌باوری فرهنگی در برابر غریب‌نمایی راهبردی: سیاست هویت در رویه‌های هنری معاصر ایران»، سخنرانی سیامک دلزنده با عنوان «همگرایی رویکردهای مفهومی و فرمالیستی در مجسمه‌سازی معاصر ایران» و پرسش و پاسخ برنامه‌های دیگر نخستین روز این سمینار است.

دومین روز سمینار ساعت ۱۴ تا ۱۸ روز سه‌شنبه ۱۸ مهرماه در سینماتک موزه هنرهای معاصر تهران برگزار می‌شود و در این روز حمید سوری با عنوان «درباره تعریف مجسمه»، هلیا دارابی با عنوان «ماده‌زدایی از هنر: تحول ایده مجسمه سازی»، مسعود علیا با عنوان «مجسمه و تجربه لمس» و امیر نصری با عنوان «بدن بیگانه: مرزهای تن من کجاست» سخنرانی می‌کنند و در ادامه پرسش و پاسخ برگزار می‌شود.

همایش بین‌المللی هفتمین دوسالانه مجسمه‌سازی معاصر تهران با هدف گسترش افق‌های اندیشگی دوسالانه، کمک به تبیین درونمایه، و گشودن منظرهای نو در حوزه‌ی پژوهش و آموزش مجسمه‌سازی کشور همزمان در یک فرایند مستمر برنامه­‌هایی را در قالب تعدادی درسگفتار، ‌نشست‌، همایش برگزار می‌کند. همایش در راستای سیاست‌های کلی دوسالانه هفتم مبنی بر افزایش بازه زمانی فعالیت اندیشگی دوسالانه، حفظ پویایی جامعه هنری در ارتباط با دوسالانه، و کار نظری ماندگار، در محدوده زمانی از زمان اعلام فراخوان آغاز شد و تا پایان دوسالانه تداوم دارد تا به برقراری پیوستگی معنایی دوسالانه کمک کند.

هفتمین دوسالانه مجسمه‌سازی تهران با تم «وضعیت» با ۷۸ اثر در بخش مسابقه و ۱۸ اثر در بخش مدعو در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار شده است و تا ۲۲ مهرماه ادامه دارد.

هفتمین دوسالانه مجسمه‌سازی تهران مجسمه: درنگی بر وضعیت تشریحِ برنامه‌های سمینار دوروزه‌ی «مجسمه: درنگی بر وضعیت»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر