کد خبر: 544581 A

پژوهشگر و منتقد هنری ایتالیایی باعنوان «الفبای خیال انگیز آنتونیو بازولی و التقاط گری اروپایی» در کتابخانه و موزه ملک سخنرانی می‌کند.

به گزارش ایلنا، نشست «الفبای خیال انگیز آنتونیو بازولی و التقاط‌گری اروپایی» با سخنرانی الئونورا فراتتارولو (پژوهشگر و منتقد هنری) از سوی انجمن علمی مجسمه‌سازی و فلسفه هنر دانشگاه تهران ساعت ۱۰ صبح سه شنبه ۱۸مهرماه در کتابخانه و موزه ملک برگزار می‌شود.

الئونورا فراتتارولو؛ پژوهشگر و منتقد هنری، فارغ التحصیل رشته فلسفه و متخصص تاریخ هنر مدرن و معاصر  و مدرس دانشگاه و صاحب کرسی استادی تاریخ هنر معاصر در آکادمی هنرهای زیبای بلونیا است.

از سال ۱۹۸۰ تا ۲۰۰۰ با مدیریت میراث تاریخی، هنری شهر پارما و پیاده نظام همکاری مستمر داشته و از بنیانگذاران رشته آموزش موزه داری در موزه پیناکو تکاملی پارما است.

از سال ۲۰۰۰ سرپرست بخش طراحی و چاپ های آنتیک و معاصر همان آکادمی است. از سال ۲۰۱۱ عضو رسمی کمیته علمی بی ینال طراحی شهر ریمینی و از موسسان این بنیاد است. از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ مدیریت هنری موزه خانه جورجو موراندی را برعهده داشته و پس از راه اندازی فضای نمایشگاهی این موزه در آن نمایشگاه های از هنر معاصر برپا کرده است.

ماده، تکنیک و شاعرانگی عنوان آخرین نمایشگاه برگزار شده توسط فراتتا رولو در حاشیه پنجاه و هفتمین بی‌ینال ونیز است. برگزاری نمایشگاه‌های متعدد و همکاری با بخش دولتی و خصوصی، نوشتن نقد هنری درباره آثار هنرمندان مدرن و معاصر برای مجلات در ایتالیا و اروپا از فعالیت‌های اوست.

موزه ملک سخنرانی پژوهشگر و منتقد هنری ایتالیایی در موزه ملک لئونورا فراتتارولو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر