کد خبر: 544601 A

نمایشگاه بین‌المللی پوستر با عنوان «نسل‌کشی مذهبی در میانمار» سه‌شنبه ۱۸ مهرماه از ساعت ۱۵:۳۰ در گالری‌های عالی و خانه عکاسان حوزه هنری افتتاح خواهد شد.

به گزارش ایلنا، نمایشگاه بین‌المللی پوستر با عنوان «نسل‌کشی مذهبی در میانمار» سه‌شنبه ۱۸ مهرماه از ساعت ۱۵:۳۰ در گالری‌های عالی و خانه عکاسان حوزه هنری افتتاح خواهد شد.

به دنبال اعلام فراخوان پوستر «نسل کشی مذهبی در میانمار»، تعداد ۷۰ اثر از میان آثار ارسالی از ۱۸ کشور به نمایشگاه راه یافته است که از روز سه شنبه ۱۸ مهرماه در گالری‌های عالی و خانه عکاسان حوزه هنری​ به نمایش در می آید.

سیدمسعود شجاعی طباطبایی مدیر مرکز تجسمی حوزه هنری گفت: با توجه به مدت زمان محدود در نظر گرفته شده برای ارسال اثر به دبیرخانه نمایشگاه، خوشبختانه آثار قابل اعتنایی از سوی هنرمندان گرافیست ایرانی و هنرمندانی از ۱۸ کشور جهان همچون چین، اندونزی، هلند، بلژیک، سوریه، مصر، پرتغال، الجزایر، لهستان، اتریش، هندوستان، ایتالیا، ترکیه، فلسطین، صربستان، برزیل، امریکا و مالزی به دستمان رسید که از میان آثار رسیده، ۷۰ اثر برای عرضه در نمایشگاه انتخاب شد.

وی با اشاره به فاجعه کشتار مسلمانان در میانمار ادامه داد: این اتفاق آن‌قدر وحشتناک و دور از انتظار بود که افکار عمومی در سراسر جهان را متأثر کرد و متعاقب آن جامعه هنری نیز به این کشتار وحشیانه واکنش نشان داد و این نمایشگاه گوشه ای از واکنش هنرمندان گرافیست جهان به نسل کشی مسلمانان در میانمار است که طی فراخوانی در یک بازه زمانی محدود در اختیار ما قرار گرفت که امیدواریم در توقف روند کشتار و آزار و اذیت مردم مسلمان میانمار مؤثر واقع شود.

نمایشگاه بین المللی پوستر «نسل کشی مذهبی در میانمار» از ساعت ۱۵:۳۰ روز سه‌شنبه ۱۸ مهرماه با حضور هنرمندان، مسئولان فرهنگی هنری و هنردوستان در گالری‌های ابوالفضل عالی و خانه عکاسان حوزه هنری واقع در خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ افتتاح خواهد شد.

این رویداد هنری با همکاری مرکز تجسمی حوزه هنری و انجمن تجسمی روایت فتح شکل گرفته است.

نسل‌کشی مذهبی در میانمار افتتاح «نسل‌کشی مذهبی در میانمار» در حوزه‌ی هنری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر