کد خبر: 544723 A

سیدعباس صالحی:

وزیر ارشاد در نشست هماهنگی برگزاری مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: چهلمین سال فرصت ویژه‌ای است، باید مراسم امسال را از لایه‌های مناسکی به معرفتی و وجودی ارتقا دهیم.

به گزارش ایلنا، سیدعباس صالحی عصر دوشنبه در این نشست افزود: مراسم مناسبتی را با دو نگاه می‌توان بررسی کرد؛ یکی نگاه تکریمی و شعائری است که زنده نگه داشتن یاد و خاطره مناسبت‌هاست که با ایجاد ارتباط کلامی شکل می‌گیرد و دیگری نگاه معرفتی است. اگر بخواهیم مراسم مناسکی به معرفتی و بالاتر از آن ارتباط وجودی تبدیل شود نیازمند مقدماتی است.

وی ادامه داد: هر سال یک فرصتی به عنوان بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب به وجود می‌آید. ولی چهلمین سال فرصتی ویژه است؛ ۴۰ در ادبیات دینی ما تاثیرات بسیاری داشته و از اهمیت خاصی برخوردار است و لذا باید به گونه‌ای دیگر به مراسم چهل و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب نگاه کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: ۷۵ درصد از مردم جامعه ما بعد از انقلاب متولد شده‌اند و ۸۰ درصد از مردم ایران هیچ خاطره‌ای از حضور در انقلاب ندارند و لذا باید نسبت آنان را در این زمینه به نسبت وجودی تبدیل کرد تا ۸۰ میلیون نفر از مردم با آرمان‌های امام راحل ارتباط وجودی پیدا کنند.

صالحی همچنین گفت: امثال شهید مطهری توانستند نسبت ارتباطی با انقلاب برقرار کنند ولی جامعه خاکستری باید به این فضا نزدیک شوند لذا فضایی را باید ایجاد کرد که متناسب با اکثر مردم و جوانان باشد و باید بتوانیم مفاهیم انقلاب را به زبان امروزی به نسل جدید انتقال دهیم.

سید عباس صالحی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر