کد خبر: 547737 A

روز «کتاب و سینما» در جشنواره فیلم کوتاه تهران با هدف تشویق سینماگران و فعالان حوزه نشر نویسندگان و مترجمان ( امروز (۲۵ مهر ماه) در پردیس سینمایی ملت آغاز به کار می‌کند.

به گزارش ایلنا، این موسسه با همکاری انجمن سینمای جوان، امروز ۲۵ مهرماه روز «کتاب و سینما» را در سی و چهارمین دوره جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران برگزار می‌کند.

از جمله برنامه‌های روز «کتاب و سینما» در  سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران می‌توان به برگزاری اولین کارگاه تخصصی «اقتباس؛ از داستان تا فیلمنامه» با حضور محمد دهقانی و سعید عقیقی اشاره کرد.

همچنین، در این روز از سه کتاب در حوزه‌های آموزش فیلم کوتاه و عکاسی به نام‌های «جستارهایی درباره فیلم کوتاه»، «ساختن یک فیلم کوتاه» و «درباره عکاسی» رونمایی می‌شود.  این سه کتاب درسنامه هایی برای آموزش تهیه فیلم کوتاه و عکاسی به جوانان و نوجوانان است و به شیوه‌ای خلاقانه و کاربردی نگاشته شده است.

برگزاری نمایشگاه تخصصی کتاب با موضوع «سینما، ادبیات و هنر» از دیگر برنامه‌های روز کتاب و سینما است که در مجموعه سینمایی پردیس ملت آغاز به کار می‌کند. این نمایشگاه تا سی‌ام مهر ماه دایر است و علاقمندان می‌توانند از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۳ به مجموعه سینمایی پردیس ملت مراجعه کنند.

همچنین، از دیگر برنامه‌های روز کتاب و سینما می‌توان از نکوداشت روز «کتاب و سینما»  نام برد که با حضور تعدادی از چهره‌های مطرح ادبیات و فیلم سازی برگزار می‌شود. این برنامه از ساعت ۱۹ الی ۲۱ با حضور چهره‌هایی فرهنگی و ادبی و مسئولان برگزار خواهد شد.

جشنواره فیلم کوتاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر