کد خبر: 548091 A

تله تئاترهای «چرخ دنده» و «آدم خوابش می‌گیره» از شبکه چهار سیما نمایش داده می‌شود.

به گزارش ایلنا، واحد تامین برنامه شبکه چهار تله تئاتر دو قسمتی «چرخ دنده» را برای ۲۷ و ۲۸ مهر ماه و «آدم خوابش می‌گیره» را برای پخش در روز شنبه ۳۰ مهر ماه در نظر گرفته است.

«چرخ دنده» به کارگردانی قطب‌الدین صادقی و تهیه‌کنندگی عباس رضایی میرقائد در ۲ قسمت پنجشنبه و جمعه ساعت ۲۴ از شبکه دانایی پخش می‌شود.

متن اصلی «چرخ دنده» را ژان پل سارتر نوشته و داریوش مودبیان آن را ترجمه کرده است.

داستان این تله تئاتر درباره یک گروه و تشکیلات سیاسی است که در پی فعالیت‌های سیاسی و اعتصابات و درگیری‌ها به قدرت می‌رسند و بین آنها اختلاف به وجود می‌آید. این اختلافات باعث سرنگونی رئیس حکومت می‌شود که او را در یک دادگاه محاکمه می‌کنند. اجرای این محاکمه روال قصه و داستان واقعه را بازگو می‌کند و ساختار این تله تئاتر را شکل می‌دهد.

جمشید جهانزاده، کاظم هژیر آزاد، کرامت رودساز، مهدی تقی‌نیا، محمود عزیزی و فریبا خادمی از جمله بازیگران «چرخ دنده» هستند.

تله تئاتر «آدم خوابش می‌گیره» نوشته علی نصیریان با کارگردانی محمد یعقوبی شنبه ۳۰ مهرماه ساعت ۲۱ روی آنتن شبکه چهار می‌رود.

داستان نمایش درباره زن و شوهری پیر است که در خانه با تنها پسرشان زندگی می‌کنند. و حالا که او (پسر)‌ با همسرش از خانه بیرون رفته است، فرصتی برای آنها پیش آمده تا با یادآوری خاطرات قدیم و نحوه زندگی‌شان در گذشته یاد قدیم را برای هم زنده کنند.

محمدعلی کشاورز و رویا افشار در این تله تئاتر ایفای نقش کرده‌اند.

قطب‌الدین صادقی محمد یعقوبی تله تئاتر شبکه چهار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر