کد خبر: 554095 A

مهمانان خارجی نمایشگاه مطبوعات و خبرنگاران مقیم دفاتر رسانه‌های خارجی پنجشنبه شب از آثار برگزیده در موزه هنرهای معاصر بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مهمانان خارجی نمایشگاه مطبوعات و خبرنگاران مقیم دفاتر رسانه‌های خارجی پنجشنبه شب از آثار برگزیده در موزه هنرهای معاصر بازدید کردند.

این مراسم با حضور علی مرادخانی (معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)، محمدجعفر صافی (مدیرکل رسانه‌های خارجی معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد)، مهدی افضلی (مدیرعامل موسسه توسعه هنرهای معاصر)، علی محمد زارع (سرپرست موزه هنرهای معاصر تهران)، علیرضا شیروی معاون امور خبرنگاران خارجی معاونت مطبوعاتی) و 89 خبرنگار از 55 رسانه بین‌المللی همچون یورونیوز، NBC، CNA، شین هوا، کانال 24 فرانسه، لس‌آنجلس تایمز، فولیا، الشرق، کوربیس و.... برگزار شد.

مرادخانی در ابتدای این مراسم گفت: در سال‌های اخیر توانستیم در موزه‌ی هنرهای معاصر تهران، کارهای بزرگی را در عرصه‌ی جهانی انجام دهیم؛ علی‌الخصوص در دولت‌‌های یازدهم و دوازدهم. تمام تلاش ما بر این بوده که در عرصه‌ی دیپلماسی فرهنگی ظهور بیشتری داشته باشیم.

معاونت هنری وزارت ارشاد ادامه داد: در طول چهار سال گذشته، ما 4 برنامه‌ی جهانی در موزه هنرهای معاصر برگزار کردیم. نمایشگاه آثار «تونی کرگ» یکی از این‌هاست.

او افزود: همین‌طور علاوه بر حوزه تجسمی در عرصه موسیقی و تئاتر هم فعالیت‌های ارزنده‌ای در عرصه بین‌المللی انجام شده است. در حوزه موسیقی حضور ارکستر سمفونیک راونای ایتالیا در تهران و حضور ارکستر سمفونیک ایران در ایتالیا را داشتیم. در عرصه تئاتر نیز شاهد حضور شخصیت‌های برجسته‌ای جهانی در ایران بودیم. همه‌ی این موارد کمک کرده تا هنر ایران چهره‌ی شایسته‌تری را در عرصه بین‌المللی به خود بگیرد. 

او در پایان گفت: من امیدوارم که هنرمندان کشورهای مختلف دنیا به ایران سفر کنند و همچنین هنرمندان ایرانی نیز با هنر جهانی در تعامل‌ باشند و این اتفاقات هرچه بیشتر تکرار شود.

در ادامه‌ی مراسم نیز، از نمایشگاه «سنگ‌ها وریشه‌ها»ی «تونی کرگ» بازدید شد.

در این مراسم نمایندگانی از رسانه‌های کشورهای آمریکا، انگلستان، اتریش، آذربایجان، اسپانیا، آلمان، برزیل، چین، ترکیه، سوریه، سنگاپور، روسیه، ژاپن، عراق، فرانسه، فلسطین، قطر، لبنان، مکزیک، مالزی، لهستان و لوگزامبورگ حضور داشتند.

1

2

 

موزه هنرهای معاصر تهران بازدید رسانه‌های خارجی از موزه هنرهای معاصر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر