کد خبر: 567400 A

توضیح سخنگوی شورای شهر تهران درباره تخریب کافه نادری؛

در پی حواشی ایجاد شده پیرامون تخریب کافه نادری سخنگوی شورای شهر تهران از قوت گرفتن مراقبت‌ها از این کافه قدیمی خبر داد.

به گزارش ایلنا، شهرداری منطقه ۱۲ اعلام کرد: برابر دریافت اخبار غیررسمی در فضای مجازی مبنی بر تخریب دیوار کافه نادری در ساعات آینده؛ بنا به دستور شهردار منطقه ۱۲، دستور نظارت دقیق و برخورد قاطع و احتمالی با متخلفین صادر شد.

لازم به ذکر است در این خصوص شهرداری منطقه ۱۲ ضمن حساسیت فراوان نسبت به ملک ارزشمند و ثبتی کافه نادری، هیچ گونه مجوزی صادر نکرده و مالکین باید در صورت ضرورت و پس از تشخیص و تایید کارشناسان طرح پیشنهادی مرمت، احیا و یا حتی تخریب خود را ارائه دهند تا پس از تاییدیه میراث فرهنگی استان تهران اقدامات لازم انجام شود.

در ادامه اعلام شد: همکاران شهربان منطقه ۱۲ از ساعت ۱۲ بامداد امروز در محل کافه نادری به دستور شهردار منطقه ۱۲ و در راستای حفاظت از میراث فرهنگ شهر مستقر هستند.

علی اعطا (سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران) نیز درباره اتفاقات اخیر و خطر تخریب دیوار کافه نادرى گفت: اخبارى مبنى بر خطر تخریب دیوار کافه نادرى در شبکه‌هاى اجتماعى مطرح است. من در این‌باره با شهردار منطقه صحبت کرده‌ام. نیروهاى شهردارى در اطراف ساختمان مستقر هستند. یگان میراث فرهنگی هم قرار است در این محوطه مستقر شود. شهردار منطقه هم کشیک‌هایی برای مراقبت از این کافه قدیمی تعیین کرده است

کافه نادری توضیح شهرداری تهران درباره تخریب «کافه نادری» تخریب «کافه نادری»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر