کد خبر: 570443 A

برنامه «ایران» جمعه ۲۴ آذرماه ساعت 21 در گفت‌و‌گو با علی اکبر ولایتی؛؛ مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل، نگاهی ویژه به جایگاه جمهوری اسلامی ایران در خاورمیانه و جهان اسلام و نقش ایران در سرنگونی داعش خواهد داشت.

به گزارش ایلنا، این قسمت از مجموعه «ایران» در مسیر برنامه‌های قبلی که با حضور ولایتی و دیگر کار‌شناسان به بررسی و تحلیل وضعیت تمدنی و هویتی ایران می‌پرداخت؛ گریزی داشته به جایگاه امروز ایران در خاورمیانه و از این رهگذر به بررسی نقش و اهمیت کشورمان در تحولات منطقه از ابعاد مختلف می‌پردازد.

در این گفت‌و‌گو، ولایتی به طور مفصل به شکل گیری گروهک تروریستی داعش، جنایات آن، همکاری‌های ایران با دولت‌های سوریه و عراق برای مقابله با داعش و نقشی که جمهوری اسلامی ایران در نابودی این جریان تکفیری داشته، می‌پردازد.

همچنین در بخش دیگری از این گفت‌و‌گو، ولایتی به تحقق یافتن و بازیابی تمدن ایرانی و اسلامی و برون رفت از تنگناهایی که دشمنان برای کشورمان ایجاد کرده‌اند اشاره می‌کند و راه‌های برون رفت از این موانع را در حوزه اقتصاد؛ اقتصاد مقاومتی و اتکا به توان تولیدکنندگان داخلی، در حوزه دفاع؛ دفاع مردمی و میلیونی بسیجی و در حوزه صنایع دفاعی نیز خودکفایی عنوان می‌کنند.

برنامه «ایران» کاریست از گروه اجتماعی فرهنگی با حضور دکتر علی اکبر ولایتی و به تهیه کنندگی مجید احسانی نیک که به صورت ثابت چهارشنبه و پنجشنبه هر هفته ساعت 21:00روانه آنتن شبکه دو سیما می‌شود.

دکتر ولایتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر