کد خبر: 570607 A

دومین حراج تخصصی خط و خوشنویسی باران ۲۸ آذر افتتاح می‌شود و روز یکم دی آثار چکش می‌خورند.

به گزارش ایلنا، محبوبه کاظمی دولابی طراح و کارآفرین گردشگری هنری هدف از برگزاری این حراج را توسعه و ترویج هنر ایرانی اسلامی در سطح ملی و بین المللی عنوان کرد.

دولابی گفت: دومین دورهٔ حراج باران با تمرکز بر والا‌ترین هنر ایرانی و اسلامی (خط و خوشنویسی از سنت تا مدرن و از قدیم تا معاصر) در سال «اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال» گام مهمی در جهت سیاست‌های فرهنگی و توسعه گردشگری هنری است.

کارآفرین گردشگری کشور افزود: این مقوله نقش به سزایی در افزایش تولید محصولات فرهنگی و ارائه خدمات و افزایش اشتغال در مقاصد و بین هنرمندان دارد.

دولابی گفت: آثار ارائه شده در این حراجی در جلسات متعدد و پس از بررسی‌های موشکافانه، به تأیید کمیته کار‌شناسی متشکل از استادان و کار‌شناسان برجسته حوزه خط و خوشنویسی کشور رسیده است.

آثار ارائه شده در دومین حراج خوشنویسی خط و خوشنویسی علاوه بر گستره تاریخی متنوع شامل خطوط کوفی، نسخ، ثلث، نستعلیق، شکسته نستعلیق، خط نقاشی و رنگی نویسی است.

قدیمی‌ترین اثر ارائه شده در این مجموعه خط کوفی با قدمت بیش از هزار سال است.

بازدید از آثار ارائه شده در دومین حراج تخصصی خط و خوشنویسی در ۲۹ و ۳۰ آذر برای عموم علاقه‌مندان در مجتمع سام سن‌تر تهران آزاد است.

نخستین حراج تخصصی خط و خوشنویسی مهر پارسال برگزار و یک قطعه از می‌رعماد خوشنویس مشهور دوره صفوی رکورد دار تاریخ این رویداد شد.

حراج تخصصی خط و خوشنویسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر