کد خبر: 576773 A

شبکه CNN گزارشی با این عنوان «چگونه یک موزیسین ایرانی "اشعار باستانی پارسی را به صدر آثار موسیقی آمریکا رساند" از شهرام و حافظ ناظری تهیه و پخش کرده است.

به گزارش ایلنا، شبکه CNN گزارشی از شهرام و حافظ ناظری تهیه و پخش کرده که در آن حافظ ناظری توضیحاتی درباره ویژگی‌های موسیقی خود و پدرش می‌گوید.

حافظ ناظری در بخشی از این گفتگو می‌گوید:

عصاره شخصیت من به وجود آوردن تغییر است و در هر کاری که انجام می‌دهم؛ می‌خواهم تغییر و دگرگونی به وجود بیاورم. من همیشه خودم بودم و خواسته‌ام که شیوه منحصر به فرد خودم را از سازی که می‌زنم؛ داشته باشم. و موسیقی که می‌سازم بر مبنای استایل خود من است؛ بدون تقلید از هیچ‌کس.

من از 19 سالگی ایران را ترک کردم درست بعد از اجرای یک کنسرت بزرگ در تهران. می‌خواستم بیشتر یاد بگیرم و احتیاج داشتنم که تجربه کنم. احتیاج داشتم در معرض دنیای متفاوتی قرار بگیرم به همین دلیل ایران را ترک کردم به امید اینکه روزی موسیقی خلق کنم که بتواند با جهانیان ارتباط برقرار کند. موسیقی که بتواند بعد دیگری از فرهنگ و تاریخ کشورم را به جهانیان نشان دهد.

او پس از اشاره‌ کوتاهی به آلبوم "ناگفته" درباره ویژگی آواز شهرام ناظری (پدرش) می‌گوید: صدای او شگفت‌انگیز است. جنس صدای او و استایل خوانندگی‌اش منحصر به فرد است.

فیلم این گزارش را می‌توانید در زیر تماشا کنید..

شهرام ناظری موسیقی سنتی حافظ ناظری گزارش شبکه CNN از شهرام و حافظ ناظری گزارش شبکه CNN موسیقی در آمریکا موسیقی ایران باستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر