کد خبر: 584330 A

در چهارمین روز از سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر ۴۰ اثر نمایشی اجرا می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، روز یکشنبه اول بهمن، ۱۴ نمایش در بخش صحنه‌ای و در تالارهای دولتی و نیمه‌دولتی، ۱۱ اثر در بخش صحنه‌ای تالارهای خصوصی و +فجر و نیز ۱۵ نمایش در گروه خارج از صحنه اجرا می‌شود.

همچنین در روز چهارم جشنواره ۹ اثر خارجی حضور دارد که از کشورهای آلمان، فرانسه، آذربایجان، ایتالیا و بلژیک به سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر آمده‌اند.

از این روز اپرای عروسکی خیام بهروز غریب‌پور هم اجرایش را آغاز می‌کند.

گروه الف (تالارهای دولتی و نیمه‌دولتی)

«پکیج» / کارگردان شوساکو تاکئوچی (آلمان) / تالار وحدت / ساعت ۲۱

«هملت» / براساس متنی از ویلیام شکسپیر به کارگردانی و کریستوفروپینگ (آلمان) / تالار اصلی تئاترشهر / ساعت ۱۹

«هفت عصر هفتم پاییز» / نویسنده و کارگردان ایوب آقاخانی / تالار چهارسوی تئاترشهر / دو اجرا در ساعت‌های ۱۸ و ۲۰.۳۰

«جزا» / براساس متنی از تامارا والیاوا به کارگردانی مهربان علی‌اکبرزاده (آذربایجان) / تالار سایه تئاترشهر / ساعت‌های ۱۶ و ۱۸.۳۰

«U+۲۶۳F» / نویسنده و کارگردان پریسا میرعلی / تالار قشقایی مجموعه تئاترشهر / ساعت‌های ۱۶.۳۰ و ۱۹

«رختشوی‌خانه مفاخر» / نویسنده و کارگردان جاسم هیندی (فرانسه) / پلاتو اجرای تئاترشهر / ساعت‌های ۱۵ و ۱۷.۳۰

«شاه‌لیرک» / براساس متنی از محسن ایرجی و افق ایرجی به کارگردانی افق ایرجی (اراک) / تماشاخانه سنگلج / ساعت‌های ۱۶ و ۱۹

«تهران زیر بال فرشتگان» / براساس متنی از نادر برهانی‌مرند به کارگردانی اکبر صمدنیا (رشت) / تالار هنر / ساعت‌های ۱۶.۳۰ و ۱۹.۳۰

«کار خانگی» / براساس متنی از عرفان غفوری به کارگردانی نرگس بهروزیان / تئاتر مولوی / ساعت‌های ۱۶ و ۱۸

«و چند داستان دیگر» / نویسنده و کارگردان پیام لاریان / سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر / ساعت‌های ۱۸ و ۲۱

«دهن گنده» / نویسنده و کارگردان والنتاین داینس (بلژیک) / سالن ناظرزاده تماشاخانه ایرانشهر / ساعت ۲۰

«مجلس مختلف‌خوانی» / براساس متنی از صبا نجاتی به کارگردانی مرتضی جلیل‌دوست / سالن انتظامی خانه هنرمندان / ساعت‌های ۱۷.۳۰ و ۱۹.۳۰

«۱۹۷۸» / نویسنده و کارگردان محمد شجاعی (بابل)/ تالار حافظ / ساعت‌های ۱۷ و ۲۰

«اپرای عروسکی خیام» / نویسنده و کارگردان بهروز غریب‌پور / تالار فردوسی / ساعت ۱۹

گروه ب (تالارهای خصوصی، +فجر)

«اسپینوزا، دیگران و ما» / نویسنده و کارگردان محمدرضا علی‌اکبری (تمرین اجرا) / سالن تئاتر آفتاب / ساعت‌های ۱۱ و ۱۵

«صالحان» / براساس متنی از آلبر کامو به کارگردانی حجت‌الله کشاورز و مهران ایرانی / سالن شماره دو تماشاخانه ارغنون / ساعت ۱۹.۳۰

«تیمون آتنی» / نویسنده و کارگردان مهدی رضایی / سالن شماره دو تماشاخانه ارغنون / ساعت ۲۱

«بیست متری جوادیه» / براساس متنی از کهبد تاراج به کارگردانی رضا بهرامی / تئاتر باران / ساعت ۲۱

«سیم و سرمه» / نویسنده و کارگردان روزبه حسینی / خانه نمایش دا / ساعت‌های ۱۸ و ۲۰

«ستاره‌شناس» / براساس متنی از دیدیه به کارگردانی مسعود صالحی / سالن شکیبایی تماشاخانه سه نقطه / ساعت ۱۹

«سنزا به ایتالیایی یعنی...» / نویسنده و کارگردان ماندانا جباری / سالن شکیبایی تماشاخانه سه نقطه / ساعت ۲۰.۳۰

«بیگانه‌خوران» / نویسنده و کارگردان حامد رحیمی‌نصر/ تماشاخانه شانو / ساعت ۲۰

«کاکل زری گوهر» / نویسنده و کارگردان مهشید حسینیان/ تماشاخانه فانوس/ ساعت ۱۹.۳۰

یک خاکستری کم‌رنگ (چشم‌اندازی از آثار متاخر ساموئل بکت) صدای پا کارگردان شاهین چگینی، آن هنگام و کوارتت۱+ ۲ کارگردان مهسا لطیفی‌خواه / تماشاخانه مشایخی / ساعت ۱۸.۳۰

«تابوت سعادت» / براساس متنی از سعید اسدی به کارگردانی عرفان قوهستانی / تماشاخانه همای سعادت /  ساعت‌های ۱۶ و ۱۸

گروه خارج از صحنه

«آخرین مرزهای ایجاد اشتغال» / نویسنده و کارگردان سوران حسینی (مریوان) / محوطه تئاترشهر/ ساعت ۱۶.۳۰

«ویروس» / نویسنده و کارگردان سعید خیراللهی (ایلام) / محوطه تئاترشهر/ ساعت ۱۷.۴۵

«موسیای آسیایی» / نویسنده و کارگردان حامد مهریزی‌زاده (یزد) / محوطه تئاترشهر/ ساعت ۱۸.۳۰

«کتو» / نویسنده و کارگردان آندریا نوشاد (تهران) / محوطه تئاترشهر/ ساعت ۲۰

«فرار از زندان» / نویسنده و کارگردان فرامرز قلیچ‌خانی (کرج) / محوطه خانه هنرمندان ایران / ساعت ۱۶

«داد درد دارد» / نویسنده و کارگردان عبید رستمی (سنندج) / محوطه خانه هنرمندان ایران / ساعت ۱۶.۳۰

«منزل به منزل» / نویسنده و کارگردان رامونا پونارو - وگِل شِیلات (فرانسه) / باغ کتاب / ۱۰ صبح

«چهارراه» / نویسنده و کارگردان گلرخ نفیسی / باغ کتاب / ساعت ۱۱

«ویروس» / نویسنده و کارگردان سعید خیراللهی (ایلام) / مترو میدان ولیعصر ایوان انتظار / ساعت ۱۲.۳۰

«نادیدنی یا هرطور شما...» / نویسنده و کارگردان جعفرحجازی / عمارت روبرو / ساعت ۱۶

«مرگ قطعی است» / نویسنده و کارگردان آیر کلر (آلمان) / عمارت روبرو / ساعت‌های ۱۶ و ۱۸

«بعد از اتفاق» / نویسنده و کارگردان پویان باقرزاده / عمارت روبرو / ساعت ۲۰.۳۰

«ریموت تهران» / کاری از کمپانی ریمینی پروتکل (آلمان) / اجراهای گردشی از پارک شفق تا چهارراه ولیعصر / ساعت۱۰ و ۱۴

«خط باریک قرمز» / نویسنده و کارگردان توماج دانش‌بهزادی / پلتفرم داربست / ساعت ۱۶

«شهرهای نامرئی» / نویسنده و کارگردان پینو دی بودوا (ایتالیا) / باغ موزه قصر / ساعت ۲۱

سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر روز چهارم جشنواره تئاتر فجر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر