کد خبر: 565538 A

قائم مقام مدیرعامل همراه اول در جلسه سخنرانی برندگان جایزه مصطفی(ص)، حمایت از این جایزه را افتخاری برای همراه اول دانست.

به گزارش ایلنا، جلسه سخنرانی برندگان جایزه مصطفی(ص)، امروز شنبه ١١ آذرماه در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد و برندگان این جایزه «پروفسور سامی ارول گلنبه» از ترکیه و «پروفسور محمدامین شکراللهی»، در خصوص فعالیت ها و دستاوردهای خود سخنرانی کردند. این نشست با حضور، مهندس نصرالله جهانگرد، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، دکتر امیرحسین دوایی معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر حمیدرضا نیکوفر قائم مقام مدیرعامل همراه اول، دکتر سید احمدرضا شرافت مشاور وزیر در امور بین الملل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر محمدتقی احمدی رییس دانشگاه تربیت مدرس و جمعی از دانشجویان این دانشگاه، برگزار شد. 

قائم مقام مدیرعامل همراه اول در این مراسم با بیان اینکه در هفته تولد پیامبر و با یادگار از لقب برگزیده او مصطفی(ص)، به بزرگداشت دانشمندان مسلمان عصر خود، نشسته ایم، گفت:‌ اقدام ارزنده ای توسط دبیرخانه جایزه مصطفی(ص) و با تأمین مالی از طریق وقف، برای توسعه علمی و پژوهشی برنامه ریزی صورت گرفته است.

نیکوفر ادامه داد: باعث افتخار و برکت برای همراه اول است که به نمایندگی از مشترکین، سهامداران و کارکنان، حامی جایزه مصطفی(ص) و برگزاری این جلسه شده است. همراه اول به عنوان یک راهبرد، به دنبال توسعه همکاری های علمی و پژوهشی خود در حوزه ICT است و امیدواریم با حمایت همراه اول و دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تربیت مدرس، بتوانیم به موازات همکاری مان با دانشگاه صنعتی شریف، فعالیت های علمی در حوزه ۵G‌ و مجازی سازی را تقویت کنیم. در این راه نیازمند ارتباط و همکاری با مراکز پژوهشی بین المللی و دانشمندان آنها هستیم.

شایان ذکر است، فردا یکشنبه ۱۲ آذرماه، در دومین دوره این مراسم، نشان عالی علم و فناوری جهان اسلام به دو دانشمند حوزه  ICT، «پروفسور سامی ارول گلنبی» دانشمند کامپیوتر، مهندس الکترونیک و ریاضیدان کاربردی اهل ترکیه با مدلسازی ارزیابی عملکرد سیستم های کامپیوتری و «پروفسور محمدامین شکراللهی» دانشمند و دکترای علوم کامپیوتر و ارتباطات با ارائه اثری در زمینه کدهای رهرو، در تالار وحدت مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

 

امور بین الملل ایران مسلمان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر